Veronika bola vo finále súťaže krásy

Zoznam finalistiek Miss Slovensko alebo Miss Universe SR z okresu Rimavská Sobota nie je vôbec dlhý. Patrí medzi ne však Veronika Janská Matalová. Tá bola účastníčkou finále Miss Slovensko 2008. V tom období mala 21 rokov. „Trošku inak som to vnímala vtedy ako mladé dievča a dnes ako vydatá žena, matka dvoch detí. V tom veku som to brala ako zaujímavú výzvu, bavilo ma súťažiť, chcela som nazrieť do sveta šoubiznisu, spoznať nových ľudí,“ povedala nám o účasti v súťaže krásy Veronika.

Ako uviedla, tá jej konkrétne k nejakým pracovným ponukám nepomohla. Po súťaži sa ale dostala do jednej modelingovej agentúry, cez ktorú vycestovala do talianskeho Milána. „Tam ma čakalo veľa kastingov, dennodenné behanie po Miláne s mapou v ruke. Ale boli to pekné časy,“ zaspomínala si s úsmevom.

Veronika si vyskúšala prácu modelky. „Za modelku v pravom zmysle slova som sa nikdy nepovažovala. To by som rada uviedla na pravú mieru. Vyskúšala som si to, čo na úvod čaká každé dievča, ktoré by sa chcelo stať modelkou,“ skonštatovala rodáčka z Rimavskej Soboty, kde aj v súčasnosti žije. Dodala, že v Miláne predvádzala modely pre klientov jedného návrhára. Bol ním Maurizio Pecoraro. „Bavilo ma to, boli sme super kolektív, no pravdupovediac celý ten modelingový svet nebol pre mňa. Samozrejme, nechcem nijako odrádzať mladé dievčatá od pôsobenia v tejto sfére. V tomto veku sa už ale na to pozerám inak,“ doplnila.

Ako povedala, vyštudovala právo, ale v praxi sa mu nikdy nevenovala. Po absolvovaní vysokej školy odišla s terajším manželom do Prahy a pracovala v inej oblasti. Vydatá je od roku 2017. Prevzala priezvisko po manželovi a ponechala si aj to za slobodna. Jej manžel Ľudovít Janský bol v mladosti spätý so športom i kultúrou v Rimavskej Sobote. Veronika Janská Matalová je na materskej dovolenke. Jej dcéra Stella bude mať v júli dva roky a syn Filip rovnako v júli päť rokov.