Vo vedení ÚPSVaR po niekoľkých ženách zasadol do kresla muž

Na najvyššom poste Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Rimavskej Sobote nastáva zmena. Po viacerých zmenách riaditeliek od minulého roka si do kresla dnes zasadol muž. Novým riaditeľom tak je Dušan Šmidt. Informáciu nám potvrdila Marianna Šebová z kancelárie generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. Do funkcie ho vymenoval Generálny riaditeľ a generálny tajomník služobného úradu Ústredia práce s účinnosťou od 17.mája. Dôvody zmeny neuviedli.

Za rok je ide už o štvrtú osobu, ktorá šéfuje rimavskosobotskému úrad práce. Podľa našich informácií Dušan Šmidt prichádza z učiteľského prostredia. Náhradu namiesto neho už hľadajú v ZŠ v Jesenskom. Predtým dlhé roky pôsobil na polícii, odkiaľ odišiel do výsluhového dôchodku.

Doterajšou riaditeľkou bola Oľga Tereková, ktorá na túto pozíciu nastúpila namiesto predošlej vymenovanej riaditeľky Andrey Gállovej koncom januára. Tá sa na stoličke dlho neohriala. Funkciu zastávala asi pol roka. Vedenia sa ujala koncom júla minulého roka.
Dlhé roky predtým zastávala jednotku na riaditeľskej pozícii Lívia Koóšová. Riaditeľkami ÚPSVaR v minulosti boli aj Ida Melichová, Alexander Pataki či Jana Marková.