Hasičskej stanici v Hnúšti velí Ľaudis

Ivan Ľaudis (celkom vľavo v hornom rade)

Veliteľom hasičskej stanice v Hnúšti sa stal Ivan Ľaudis. Pre vobraze.sk to uviedol okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote Marek Laššák. „Personálnym rozkazom krajského riaditeľa HaZZ Dušana Hancka sa ním stal od prvého marca. Ivan Ľaudis bol jediným uchádzačom o túto funkciu. Má na ňu všetky predpoklady. Vzhľadom na to, že je mladý, ide o tridsiatnika, mohol by mať väčšiu motiváciu ako niektorí starší príslušníci HaZZ. Má čo ponúknuť,“ vyjadril sa Laššák. Ako dodal, Ľaudis zastával predtým na okresnom riaditeľstve pozíciu vedúci technik – špecialista a príslušníkom HaZZ je od apríla 2012. „Pochádza z Klenovca, ale býva v Hnúšti, takže išiel do regiónu, ktorý pozná,“ poznamenal okresný riaditeľ.

Marek Laššák informoval, že okrem veliteľa pracuje na hnúšťanskej hasičskej stanici osemnásť príslušníkov HaZZ. „Všetky pozície sú na tejto hasičskej stanice obsadené,“ doplnil.

Na konci minulého roka odišiel do výsluhového dôchodku Marián Brádňan, ktorý bol šéfom hnúšťanskej hasičskej stanice. Práve Ivan Ľaudis bol potom najprv poverený jej vedením.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album OR HaZZ R. Sobota