Brádňan končí na poste veliteľa hasičskej stanice v Hnúšti i celkovo v zbore

Marián Brádňan (uprostred)

Na poste veliteľa hasičskej stanice v Hnúšti končí 31. decembra Marián Brádňan. Odchádza do výsluhového dôchodku. Pre vobraze.sk to uviedol okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote Marek Laššák. „Poverený vedením hasičskej stanice v Hnúšti bude do ukončenia výberového konania Ivan Ľaudis,“ dodal.

Brádňan bol v minulosti zástupcom Laššáka a teda v hierarchii dvojkou na okresnom riaditeľstve. „Do HaZZ nastúpil Marián Brádňan v roku 1998. Mal vtedy po tridsiatke. Od začiatku vykonával funkciu veliteľa hasičskej stanice v Hnúšti. V rokoch 2008 až 2020 pôsobil na OR HaZZ v Rimavskej Sobote ako vedúci oddelenia prevádzkovo – technického a zároveň vykonával funkciu zástupcu riaditeľa OR HaZZ v Rimavskej Sobote. Od spomínaného roku 2020 bol opäť veliteľom hnúšťanskej hasičskej stanice,“ priblížil okresný šéf HaZZ.

Poukázal na to, že Brádňan získal za tých 24 rokov viaceré špecializácie. „Bol lezcom, potápačom, mal osvedčenie na prácu vo výškach, lietal aj na podvese vrtuľníka. Dalo sa na neho spoľahnúť. Snažil sa, aby OR HaZZ v Rimavskej Sobote bolo hodnotené vždy kladne a dosahovalo čo najlepšie výsledky. Vyznal sa v problematike, mal chuť meniť veci k lepšiemu,“ skonštatoval Laššák.

Marián Brádňan v dolnom rade uprostred

Marián Brádňan oslávi začiatkom budúceho roka šesťdesiatku. Vo voľnom čase dlhodobo hráva tenis.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album OR HaZZ R. Sobota