Predajňa Lidl by mohla byť v Hnúšti hotová v budúcom roku, predpokladá primátor

Lidl v R. Sobote

Stavebný ruch v súvislosti s výstavbou predajne Lidl v Hnúšti by mohol byť viditeľný začiatkom budúceho roka. Predpokladá to hnúšťanský primátor Martin Pliešovský. „Keď sa to všetko dorieši dovtedy papierovo. Jedine je tam ešte problém s odbočením k Lidlu. V priebehu budúceho roka by mohla byť predajňa dokončená. Najdôležitejšie sú tie zemné práce a potom to už ide pomerne rýchlo. Verím, že sa to dotiahne do úspešného konca, lebo dlho sa o tom hovorí a veci sa dejú tak pomaly,“ povedal pre vobraze.sk Pliešovský. Ako konkretizoval, predajňa Lidl by sa mala nachádzať na ploche pod futbalovým štadiónom. „Na tom bývalom tréningovom škvárovom ihrisku,“ doplnil.

Spoločnosť Lidl má v súčasnosti jednu predajňu v Rimavskej Sobote. V minulom roku však potvrdila, že má záujem postaviť druhú predajňu v tomto okresnom meste. Mala by sa nachádzať v priestore areálu bývalej tabakovej továrne.

„Spoločnosť Lidl Slovenská republika má aj naďalej záujem o vybudovanie nových predajní v okrese Rimavská Sobota. Nateraz by bolo predčasné bližšie sa vyjadrovať ku konkrétnym projektom, nakoľko ich realizácia závisí od získania všetkých potrebných povolení. Termíny otvorenia nových predajní komunikujeme vždy s dostatočným predstihom,“ uviedol v najnovšom stanovisku pre vobraze.sk vedúci úseku komunikácie Lidl SR Tomáš Bezák. Nekonkretizoval, kedy by sa mohlo začať s výstavbou predajne v Hnúšti a druhej v R. Sobote.

Lidl chce mať v R. Sobote ďalšiu predajňu

Zdroj: vobraze.sk