Poslanci v R. Sobote majú na stole návrh na spolufinancovanie projektu modernizácie kina

Poslanci rimavskosobotského mestského zastupiteľstva by sa na júnovom zasadnutí mali zaoberať aj návrhom na spolufinancovanie projektu „Modernizácia kina Orbis“ z rozpočtu mesta. Od nich závisí, či ho schvália. Podľa dôvodovej správy k návrhu, ktorú vypracovala poverená riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Silvia Habánová, zámerom projektu je výmena „starých a mimoriadne opotrebovaných sedadiel za nové, moderné a komfortné sedadlá s väčším priestorom pre diváka. Výmenou sedadiel sa zníži ich počet z dôvodu inštalovania väčších sedadiel vyššieho štandardu. Zámerom je tiež výmena zastaraného premietacieho plátna za nové, ktoré vyhovuje súčasným technologickým požiadavkám“.

Projekt má zvýšiť komfort diváka pri sledovaní audiovizuálnych diel a zvýšiť tým tiež konkurencieschopnosť i návštevnosť rimavskosobotského kina Orbis. „Výmena sedadiel umožní nielen pohodlnejšie sedenie, ale zvýši bezpečnosť kinosály lepšími protipožiarnymi vlastnosťami použitých materiálov a odstráni nedostatky súčasných kresiel,“ uvádza sa ďalej v podkladoch pre poslancov.

Celkové náklady na projekt predstavujú podľa dôvodovej správy sumu 38 000 eur, spolufinancovanie je vo výške 50 %, teda 19 000 eur a príspevok z Audiovizuálneho fondu predstavuje sumu 19 000 eur v prípade, že MsKS uspeje so svojou žiadosťou. Primátor Jozef Šimko zvolal rokovanie mestského zastupiteľstva na utorok 20. júna.

Zdroj: vobraze.sk, rimavskasobota.sk