Riaditeľ rimavskosobotského úradu práce Šmidt skončil na svojom poste. Vymenovali jeho nástupkyňu

Na riaditeľskej stoličke Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Rimavskej Sobote nastala zmena. Vo funkcii skončil Dušan Šmidt, pôsobil v nej vyše dvoch rokov. Novou riaditeľkou UPSVaR sa stala Aneta Vargicová (Smer – SD), ktorá si dnes prevzala menovací dekrét na ústredí úradu práce.

„Mojou ambíciou na poste riaditeľky ÚPSVaR v Rimavskej Sobote je byť svojim novým kolegom oporou v ich náročnej práci. Byť ústretová pre klientov úradu, no najmä byť neoblomná pri získaní pomoci pre ľudí, ktorých životné podmienky donútili, že sú odkázaní na pomoc z úradu práce,“ uviedla pre vobraze.sk Aneta Vargicová, ktorá prichádza z prostredia Poľnohospodárskej platobnej agentúry. „Pracujú na poli a potrebujú pomoc a tá by mohla byť aj taká, že úradník im vyjde maximálne v ústrety, aby aspoň niečo z tej možnosti využil. Veľa ľudí nevie, na čo má nárok a o čom je štátna správa. Chcela by som, aby sme sa priblížili k ľuďom,“ hovorí Vargicová.

Skúsenosti má s prácou v štátnej správe, na úrade práce v minulosti robila rekvalifikačné kurzy, ale neskôr aj školenia k rozpočtovému účtovníctvu, ekonomike a správy obcí. Zameriavala sa na cestovný ruch, regionálny rozvoj zaostalejších oblastí. „Robila som ekonomiku školským zariadeniam na mestskom úrade a bola som aj generálnou riaditeľkou na ministerstve životného prostredia, kde som mala na starosti ekonomiku celého rezortu,“ priblížila.

Nová riaditeľka ÚPSVaR v Rimavskej Sobote si uvedomuje, že nejde do ľahkej pozície, nakoľko koncom roka bolo ohlásené hromadné prepúšťanie v kórejskej spoločnosti, ktorá vyrába káblové zväzky a ruší výrobu v Hnúšti. Zdôraznila, že bude potrebná pomoc vlády a aj viacerých inštitúcií. „Aby sa s nami začali zaoberať. Máme v parlamente veľmi slušného človeka, poslanca Ivana Hazuchu, ktorý chce pomôcť a prispieť tomu, aby sme boli v zornom poli. Aby to neboli len dočasné veci, ale aby sa naštartovali veci, ktoré budú trvať dlhšie,“ povedala Vargicová. Ako podotkla, počas štúdia na vysokej škole sa zamerala na regionálny rozvoj. „Témou mojej diplomovej práce bola analýza regionálneho rozvoja okresu Rimavská Sobota. Už v tom čase som si uvedomovala veľké negatíva okresu, najmä vysokú nezamestnanosť a nízku vzdelanostnú úroveň obyvateľstva. Žiaľ, za vyše 20 rokov nedošlo k výraznej zmene,“ skonštatovala Aneta Vargicová, ktorá bola aj poslankyňou rimavskosobotského mestského zastupiteľstva.

Dušan Šmidt bol nominantom hnutia Sme rodina, rovnako ako aj Barbora Emingrová, ktorá zastávala funkciu riaditeľky rimavskosobotskej pobočky Sociálnej poisťovne. Od 1. januára tohto roka ju na tomto poste vystriedal Michal Bagačka (Hlas-SD). Na Okresnom úrade v Rimavskej Sobote došlo k zmene na poste prednostu v polovici decembra. Vláda SR z funkcie odvolala Petra Pavlíka (OĽaNO). Jeho nástupcom sa stal Karol Anger (Hlas). Ten bol doteraz vedúcim odboru krízového riadenia a zároveň od roku 2013 aj zástupca viacerých prednostov.

Zdroj: vobraze.sk