Vláda vymenovala nových prednostov okresných úradov v R. Sobote, Poltári, Revúcej i v Lučenci

Zuzana Nosáľová a Karol Anger

Na okresných úradoch v Banskobystrickom kraji menia prednostov. Zmeny nastanú aj v okresoch Rimavská Sobota, Poltár, Revúca či Lučenec. Vláda v utorok odvolala k 14. decembru niektorých doterajších prednostov okresných úradov a s účinnosťou od 15. decembra vymenovala nových. Na Okresnom úrade v R. Sobote bol tak odvolaný Peter Pavlík (OĽaNO). Jeho nástupcom sa stane Karol Anger (Hlas). Ten bol doteraz vedúcim odboru krízového riadenia a zároveň od roku 2013 aj zástupca prednostov – Pavla Struhára, Csabu Csíziho aj Petra Pavlíka. Karol Anger vyštudoval učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov na UMB v B. Bystrici a v minulosti krátko pracoval aj ako učiteľ na ZŠ J. F. Rimavského v Hnúšti.

V Poltári končí na poste prednostu okresného úradu Ján Šimonek. Do jeho kresla sa posadí Iveta Bračoková (Smer-SD). Tá od roku 2002 vykonáva prax komerčného právnika a advokáta. Predtým pracovala na Okresnom úrade v Lučenci. Ukončila Právnickú fakultu v P. J. Šafárika v Košiciach.

V Revúcej odvolali prednostu Igora Škvarlu a funkciu prednostky Okresného úradu v Revúcej bude zastávať Zuzana Nosáľová (Hlas). Je bezpečnostnou techničkou a pracovala aj ako odborný referent na Okresnom úrade v Revúcej – na pozemkovom a lesnom odbore. Vyštudovala odbor medzinárodné vzťahy a diplomacia na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v B. Bystrici.

V Lučenci končí prednostka okresného úradu Natália Teleková a vystrieda ju Jana Haláková (Smer-SD). Doteraz pôsobila ako riaditeľka ZZS Ambra Lučenec, kde niekoľko rokov pracovala aj ako vedúca strediska DD a DSS Ambra. Vyštudovala odbor sociálna práca na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre.

Zdroj: vobraze.sk