V Sociálnej poisťovni nastane v novom roku zmena na riaditeľskom poste. Tri inštitúcie si podelil Hlas so Smerom

V rimavskosobotskej pobočke Sociálnej poisťovne dôjde od nového roka k zmene na riaditeľskom poste. Barboru Emingrovú vo funkcii nahradí Michal Bagačka (Hlas-SD). Informáciu pre vobraze.sk potvrdil okresný predseda strany Hlas-SD Michal Bagačka. Podľa jeho slov menovací dekrét už podpísal s termínom nástupu 1. január 2024. „Je to pre mňa výzva a po dlhšej odmlke sa teším tejto funkcii,“ povedal Bagačka (60) a dodal, že sa bude snažiť zúžitkovať svoje doterajšie skúsenosti z riadiacich postov. Michal Bagačka je zároveň poslancom BBSK i viceprimátorom mesta Hnúšťa. Je bývalým štátnym tajomníkom ministerstva vnútra i poslancom Národnej rady SR. Bol dlhoročným hnúšťanským primátorom a v minulosti pracoval aj v školstve. 

Na poste riaditeľky pobočky Sociálnej poisťovne v R. Sobote končí Barbora Emingrová. Funkcie sa ujala v júni 2020. 

Rimavskosobotské inštitúcie Sociálnu poisťovňu a Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny si podelili dve vládne strany. Po zmene v Sociálnej poisťovni sa očakáva aj zmena na poste riaditeľa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v R. Sobote. Od mája 2021 úrad práce vedie Dušan Šmidt. Pred ním túto funkciu zastávali napríklad Oľga Tereková, Andrea Gállová či Lívia Koóšová. 
Podľa našich informácií by na riaditeľskú stoličku mala zasadnúť Aneta Vargicová z R. Soboty, šéfka inštitúcie príde v rámci rozdelenia funkcií z prostredia strany Smer – SD.

Na Okresnom úrade v Rimavskej Sobote došlo k zmene na poste prednostu v polovici decembra. Vláda SR z funkcie odvolala Petra Pavlíka (OĽaNO). Jeho nástupcom sa stal Karol Anger (Hlas). Ten bol doteraz vedúcim odboru krízového riadenia a zároveň od roku 2013 aj zástupca viacerých prednostov.

Vláda vymenovala nových prednostov okresných úradov v R. Sobote, Poltári, Revúcej i v Lučenci

Zdroj: vobraze.sk