Lajgútová vystriedala Nebusovú na poste predsedníčky MO Matice slovenskej

Jaroslavu Lajgútovú zvolili na volebnej členskej schôdzi za predsedníčku miestnej organizácie Matice slovenskej v Rimavskej Sobote. Vo funkcii vystriedala doterajšiu predsedníčku Elenu Nebusovú, ktorá túto funkciu zastávala 17 rokov. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila Jaroslava Lajgútová, jej predchodkyňa zostala pôsobiť v najužšom vedení, stala sa podpredsedníčkou.

„Bolo to kolektívne rozhodnutie. Dá sa stavať na tom, čo bolo dobré. V najbližšom období chceme rozšíriť členskú základňu a pritiahnuť pozornosť strednej a mladšej generácie. Vyjsť s aktivitami na verejnosť, ako tomu bolo napríklad tento rok pri stavaní mája na Hlavnom námestí v R. Sobote alebo pri nedávnej konferencii pri spomienke na spisovateľa a publicistu Ladislava Mňačka,“ povedala Lajgútová (64), ktorá sa v Matici slovenskej angažuje niekoľko rokov a bola členkou výboru.

Do tejto činnosti zapájala aj detský folklórny súbor Lieskovček. Lajgútová je z R. Soboty a medzi jej obľúbené činnosti patrí spievanie. Vyštudovala Strednú školu knihovnícku a grafickú v Bratislave. Pôsobila vo FS Rimavan a pracovala aj v CVČ Relax. Aktívna matičiarka s kolegami absolvovala tiež  natieranie búst v Aleji dejateľov vzácnou emulziou pre ich lepšiu udržateľnosť. Minulý rok v júli moderovala Lajgútová zapálenie vatry zvrchovanosti na Kurinci. Prispela k dobrej nálade a v kroji zaspievala viacero pesničiek. Je mamou herečky Stanislavy Kašperovej.

Zdroj: vobraze.sk