Na trénerskú lavičku MŠK R. Sobota sa vrátil Bari

Na trénerskú lavičku treťoligového MŠK Rimavská Sobota sa vrátil po dvoch týždňoch Eugen Bari. Počas dovolenky, ktorú dostal, pričom nebol odvolaný z funkcie, bol poverený vedením mužstva Peter Petrán. „Tréner Eugen Bari má naďalej zmluvu. Mali sme v jarných zápasoch pod jeho vedením aj dosť nešťastných okamihov, bolo tam aj vylúčenie hráča, ktoré sa udialo neprávom. Bola tam odpískaná penalta, ktorú sme mali v domácom zápase kopať, ale následne bola zrušená atď. Nechcem tým ospravedlňovať výsledky, ale už som to bral ako nejakú kliatbu na tom mužstve. Dohodli sme sa s trénerom, že si dá dva týždne dovolenky a mužstvo povedie jeho asistent Peter Petrán,“ povedal pre vobraze.sk konateľ MŠK R. Sobota Ondrej Václavik.

„Po dvoch týždňoch sa teraz Eugen Bari vrátil na svoj post. Musí sa pokúsiť v zostávajúcich štyroch zápasoch získať body a vrátiť mužstvu tvár z jesennej časti. Táto jarná časť bude ponaučením pre neho i pre celý klub. O tom, čo bude s ním po sezóne, sa rozhodneme po poslednom majstrovskom zápase,“ uviedol ďalej Václavik.
Čo mu ukázali tie dva týždne, keď bol kouč Bari na dovolenke? „Je ťažké posúdiť za dva týždne, čo dokáže urobiť zastupujúci tréner. Všetci športovci vieme, že iný tréner môže maximálne zmeniť klímu v kabíne. Výkonnosť hráčov sa však za tieto dva týždne vôbec nezmenila,“ odvetil Ondrej Václavik.

Rimavskosobotské mužstvo prehralo v tomto období v Námestove (2:3) i doma so Stropkovom (1:2). „Cieľom bolo vyhrať z týchto dvoch zápasov minimálne jeden, alebo teda zabodovať. Peter Petrán priniesol do tréningového procesu nové prvky, má možno iné názory na rozostavenie hráčov na ihrisku i inú taktiku. Bol to pokus nahradiť dovolenkujúceho trénera. Nehovorím, že nevyšiel, pretože hráči hneď privítali, že nastala dobrá zmena v spomínanom tréningovom procese, ale ovocie vo výsledkovej rovine to neprinieslo,“ skonštatoval konateľ klubu.

Futbalisti MŠK vyhrali v odvetnej časti doteraz iba jeden zápas, dvakrát remizovali a sedemkrát prehrali. V súčasnosti ťahajú šnúru ôsmich zápasov bez víťazstva. „Môj názor je, že výkonnosť hráčov išla od jesennej časti dole. Už niektoré zápasy v zimnej príprave naznačovali, že niečo nie je v poriadku. V troch sme prehrali rozdielom dvoch tried. Odvtedy sa mužstvo nepodarilo nastaviť na správnu nôtu, na víťazné ťaženie. Som sklamaný z nášho jarného účinkovania. Hráme úplne zle,“ povedal súčasný funkcionár a bývalý tréner Ondrej Václavik. Ako dodal, chcel v priebehu jari odvolať kormidelníka Eugena Bariho. MŠK figuruje v tabuľke s 35 bodmi na siedmej priečke.

Eugen Bari opäť vedie mužstvo MŠK R. Sobota

Zdroj: vobraze.sk, foto: vobraze.sk a FB MŠK R. Sobota