Časť bývalej tabakovej továrne v R. Sobote zbúrajú + foto

Časť budovy, ktorá v minulosti slúžila ako tabaková továreň v Rimavskej Sobote, majú zbúrať. Ide o priečelie budovy na Hostinského ulici s bývalými garážami a administratívnymi priestormi. Dôvodom je výstavba obchodného reťazca, ktorý prejavil záujem postaviť na tomto pozemku svoju druhú predajňu v meste. „Už túto zimu by sa malo búrať. Búracie povolenie bolo už vydané,“ povedal pre vobraze.sk Marián Štúrik, konateľ spoločnosti Dr. SLOVAKIA dražobno-realitná spol. s. r. o., ktorá je majiteľom objektu bývalej Tabakovej továrne.

Podľa jeho slov so zvyškom budovy plánujú prerobiť zvyšný, najväčší, objekt na polyfunkčnú budovu. Vzniknúť by tam malo okolo 45 bytových jednotiek. Budova je v susedstve s ďalším parkoviskom pred Billou. Zrekonštruovaná budova má mať vlastné priestory aj na parkovanie, plus tam bude parkovisko prislúchajúce modernému Lidlu. „Dohodli sme sa na tom s Lidlom. Momentálne tam beží územné konanie,“ podotkol Štúrik a dodal, že výstavba spolu prinesie do tejto lokality vyššiu bonitu nehnuteľností. Vzniknúť má aj menšia križovatka. 

V budove plánovali pôvodne prispôsobiť priestory hlavne na účely cestovného ruchu a zábavného priemyslu. Projekt bol naplánovaný, no od pôvodného zámeru pre covid upustili. „Vnímali sme to ako veľmi riskantný projekt. Úplne sme od tohto plánu upustili a museli sme preto realizovať plán B. Ideme tam preto realizovať konzervatívnu investíciu,“ vysvetlil. 

Časť budovy bývalej tabakovej továrne, ktorú majú búrať

Bývalá továreň sa rozprestiera na viac než jednom hektári na Hostinského ulici. Patrí k najväčším budovám v Rimavskej Sobote. Na stavbe zatiaľ urobili konzervačné práce, opravili zatekajúce strechy, čatorne a vypratávajú priestory kancelárií. 

Iná firma vlastní ďalšiu časť areálu bývalej tabakovej továrne. V súčasnosti v nej vyrábajú aj mikrospínače do chladničiek. V tabakovej továrni niekedy robili aj s kubánskym tabakom. Viac sa dočítate v našom článku.

Zdroj: vobraze.sk

V tabakovej továrni robili aj s kubánskym tabakom + foto