Ambiciózny projekt zábavného parku v Tabačke je ohrozený. Vzniká nová alternatíva

Ambiciózny projekt zábavného centra v nevyužívanej Tabačke v Rimavskej Sobote je ohrozený. Dôvodom je vývoj koronakrízy a obmedzovanie turistického ruchu, s ktorým projekt zábavného centra počítal. Verejnosti bol predstavený zhruba pred vyše rokom.

„Projekt je naplánovaný, postavený je však hlavne na cestovnom ruchu a zábavnom priemysle, čo sú v súčasnosti obmedzené činnosti a nemôžu fungovať ako kedysi. Dáme tomu ešte čas, ak by sa situácia nejakým zázrakom otočila,“ povedal pre vobraze.sk Marián Štúrik, konateľ spoločnosti Dr. SLOVAKIA dražobno-realitná spol. s. r. o., ktorá je majiteľom objektu bývalej Tabakovej továrne.

Bývalá továreň sa rozprestiera na viac než jednom hektári na Hostinského ulici. Patrí k najväčším budovám v Rimavskej Sobote. V čase, keď zvažovali jej kúpu, tak podľa neho neočakávali príchod takejto pandémie. „Na stavbe sme urobili konzervačné práce, opravili zatekajúce strechy, čatorne,“ povedal Štúrik a dodal, že prebieha stavebné konanie na parkovisko, ktoré chcú realizovať. Zámer projektu však museli prehodnotiť a najpravdepodobnejšie pôjdu do bytov, čo je konzervatívnejší projekt v porovnaní s predošlým zámerom.

Pôvodný projekt „Labyrint Tabačka“ počítal so sfunkčnením nevyužívaného objektu na atraktívnu stavbu. Výška investície bola avizovaná v hodnote 9 mil. eur. Do regiónu to taktiež malo prinesť niekoľko nových pracovných miest. Turistické lákadlo a multifunkčný objekt v jednom mal byť jedinečný v stredoeurópskom meradle.

Zdroj: vobraze.sk, vizualizacia: Dr. SLOVAKIA dražobno-realitná spol. s. r. o.