V severnej časti okresu R. Sobota zrušili dočasné semafory. Modernizáciu cesty dokončia v júni

Rekonštrukcia cesty medzi Rimavskou Baňou a Hnúšťou by mala byť dokončená v júni. Informáciu pre vobraze.sk potvrdila hovorkyňa Slovenskej správy ciest Jana Lukáčová. Ako doplnila, lehota výstavby bola zmluvne dohodnutá na 12 mesiacov, táto lehota však podľa Lukáčovej neplynula počas výkonu zimnej údržby, ktorá bola približne dva mesiace. Pôvodne sa s prácami malo finišovať už v tomto období. Ide o súčasť druhej etapy modernizácie vybraných úsekov ciest prvej triedy v dĺžke takmer sedem kilometrov. V rámci nej má byť vymenené osvetlenie priechodov pre chodcov. Celkové náklady boli zazmluvnené na 8 785 500 eur.

Rôzne stavebné práce zamerané na rekonštrukciu i rozšírenie vozovky tak prebiehajú na viacerých miestach spomínaného úseku. „Upravujú sa svahy a následne sa kladie obrusná vrstva. Dokončujú sa práce I. etapy na moste a v krátkom čase prejdú do II. etapy. Pri Tescu sa realizujú konštrukčné vrstvy vozovky. V Hnúšti zostáva dokončiť časť križovatky,“ hovorí a dodáva, že začiatkom tohto týždňa bol už napríklad zrušený aj semafor a doprava je riadená už len dopravným značením.

Modernizáciu cesty realizuje spoločnosť Colas Slovakia. Počas rekonštrukcie sa podľa Lukáčovej zameriavajú aj na odvodnenie vozovky, rekonštrukciu priepustov, rekonštrukciu mostov, úpravu respektíve výmenu dopravného značenia, výmenu a doplnenie bezpečnostných zariadení.

Na ceste medzi R. Baňou a Hnúšťou pribudli semafory. Začalo sa s rekonštrukciou cesty

Zdroj: vobraze.sk