Na ceste medzi R. Baňou a Hnúšťou pribudli semafory. Začalo sa s rekonštrukciou cesty

Na ceste I/72 medzi Rimavskou Baňou, Rimavským Brezovom a Hnúšťou pribudli semafory. Začalo sa s rekonštrukciou takmer sedemkilometrového úseku cesty 1. triedy. Ide o modernizáciu úseku cesty 1. triedy pred obcou Rimavské Brezovo a končí za mestom Hnúšťa. Vodiči preto musia počas najbližšieho roka počítať s obmedzeniami v tomto úseku. Ide o druhú etapu modernizácie cesty. Investorom je Slovenská správa ciest (SSC) a realizátorom prác je spoločnosť Colas Slovakia. V rámci modernizácie v tomto úseku dôjde aj k výmene osvetlenia priechodov pre chodcov.

Dočasné dopravné značenie odsúhlasil Okresný dopravný inšpektorát Rimavská Sobota. Ide o úsek cesty od 016,500 kilometra pred obcou Rimavské Brezovo do 023,150 kilometra za mestom Hnúšťa.

„Hlavné stavebné práce pozostávajú z frézovania asfaltových vrstiev, položenia nových asfaltových vrstiev, rekonštrukcie priepustov a rekonštrukcie mostného objektu ev. č. 72 -010, realizácie zvislého a vodorovného dopravného značenia, realizácie osvetlenia priechodov pre chodcov, rekonštrukcie autobusových zastávok a rekonštrukcie záchytných zariadení,“ priblížil tlačový odbor SSC rozsah prác.

Na potrebných miestach dôjde k výmene podložia, zmodernizované majú byť autobusové zastávky, vymenené zábradlia a cestné zvodidlá. Okrem zvislého a vodorovného dopravného značenia na celom úseku dôjde aj k rekonštrukcii vjazdov a výjazdov na cestu I/72 na danom úseku. Podľa informácií ODI ide o rekonštrukcie križovatiek cesty s III/2750 v obci R. Brezovo smer Kyjatice, s II/526 v intraviláne mesta Hnúšťa pri Tescu a s miestnou komunikáciou pri mestskom úrade.

S modernizáciou cesty medzi R. Brezovom a Hnúšťou by sa malo začať po zimnom období

Zdroj: vobraze.sk, ODI Rimavská Sobota