Bedmintonista Bálint z Klenovca postúpil na áčkovom turnaji v Bratislave do finále

Bedmintonista Dárius Bálint (Spoje Bratislava) z Klenovca postúpil na áčkovom turnaji Grand Prix seniorov do finále. Jeho dejiskom bola uplynulý víkend Bratislava. Bálint bojoval o prvenstvo na podujatí v mixe. Po jeho boku sa predstavila Lucia Vojteková (Spoje Bratislava). Neboli pritom nasadeným párom. Prešli cez tri dvojice a vo finále podľahli páru Vachálek/Peruňská (Spoje Bratislava) 0:2 (18:21,14:21) na sety. Ich premožitelia boli nasadenými sedmičkami.

„Mali sme ambície dostať sa do finále, čo sa aj podarilo naplniť a teší nás to. Až na finálový zápas som bol s našimi výkonmi veľmi spokojný. Trochu som sa obával návratu do turnajového kolotoča po piatich rokoch, ale spomínaný cieľ sme úspešne dosiahli,“ uviedol pre vobraze.sk dvadsaťpäťročný Dárius Bálint. Ako dodal, dlho plánoval návrat na áčkové turnaje, ale nebol si úplne istý, či to zvládne jeho rameno, v ktorom má bolesti. „Aj to bol jeden z dôvodov mojej prestávky,“ podotkol.

Bálint s Vojtekovou narazili vo finále na súperov, ktorých poznajú. „Finále bolo veľmi vyrovnané, aj keď o tom druhý set výsledkovo už tak nehovorí. Prvý set sme sa ťahali o každý bod, bohužiaľ, ušla nám jeho koncovka. Na začiatku druhého dejstva sme urobili pomerne dosť zbytočných chýb a finále takéto chyby neodpúšťa,“ ozrejmil odchovanec klenovského Družstevníka a pokračoval: „S Luckou sme mali premiéru na turnaji, ale poznáme sa už roky a máme toho spolu veľa aj odtrénovaného, čiže stačilo nám pár tréningov, aby sme si natrénovali nejaké taktické veci a kombinácie.“

Vysokoškolák Bálint poukázal na to, že mix je jeho prioritná disciplína. „Na medailových priečkach som v seniorskej kategórii skončil prevažne v mixe,“ uviedol s tým, že v tomto roku sa premiérovo predstavil majstrovstvách sveta vysokých škôl, ktoré sa konali v Paríži.

Na bedmintonových kurtoch účinkuje aj v ligových súťažiach. „Hrám druhú ligu za Spoje Bratislava a zároveň nastupujem v druhej českej lige za SK Kuklenská Brno. Akurát nás čaká na budúci týždeň finále súťaže. Ak sa nám ho podarí vyhrať, tak potom by sme hrali baráž o postup do prvej českej ligy, čo by bol veľký úspech dostať sa tam,“ priblížil Dárius Bálint. Študuje odbor nosné konštrukcie stavieb na Stavebnej fakulte STU v Bratislave, o dva mesiace ho čakajú záverečné štátnice.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album D. Bálinta