Vjazd a výjazd z R. Soboty na Sobôtke znovu uzavrú. Dôvodom je asfaltovanie. SSC avizuje aj ďalšie ombedzenia

Budúci týždeň žačnú platiť pre vodičov prechádzajúcich križovatkou na Sobôtke rozšírené dopravné obmedzenia. Týkajú sa cesty druhej triedy 531, vjazd a výjazd z Rimavskej Soboty. Opakovane túto cestu uzavrú, ako tomu bolo koncom minulého roka. Majú asfaltovať vrchnú časť tejto komunikácie. Zamedzenie vjazdu a výjazdu sa podľa dopravnej polície bude týkať obdobia od 8. do 12. apríla. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil dopravný inžinier z Okresného dopravného inšpektorátu v R. Sobote Peter Lajgút, doprava bude presmerovaná cez Čerenčiansku a Jesenského ulicu. „Tieto objazdy prakticky platia stále počas celej doby výstavby turbo-okružnej križovatky,“ pripomína Lajgút. Na spomínanej ceste od 22. apríla až do konca mája má byť umožnený iba vjazd do Rimavskej Soboty. Zvyšná časť križovatky je kvôli prácam zúžená a rýchlosť je obmedzená na 30 km/h.

Po sprejazdnení časti križovatky v R. Sobote má postupne dôjsť k ďalším obmedzeniam. Súvisieť budú so spevnením podložia v časti cesty I. triedy na trase hlavného južného ťahu medzi východom a západom. „Robí sa na etapy odsúhlasené v projekte a stále bude niečo uzavreté. Obchádzky platia naďalej tie, ktoré boli už avizované a zaužívané,“ uzavrel Lajgút.

Ukončenie stavby je podľa hovorkyne SSC Jany Lukáčovej naplánované na koniec augusta 2024.

„Od 15. apríla nastane čiastočná uzávera vetvy smer Košice a potom bude nasledovať smer Lučenec,“ priblížila pre vobraze.sk hovorkyňa Slovenskej správy ciest Jana Lukáčová. Úsek hlavnej cesty má byť rekonštruovaný približne do 15.júna a prejazd bude riadený dočasným dopravným značením. Ukončenie stavby je podľa Lukáčovej naplánované na koniec augusta 2024.

V súčasnosti je takmer dokončená aj protihluková stena.

V nových častiach kruhovej križovatky sú už osadené konštrukcie pre návesť aj stĺpy pouličného osvetlenia. Práce na rekonštrukcii križovatky sa začali v prvej polovici augusta minulého roka. Realizuje ich spoločnosť OHLA ŽS.

Uzávierku cesty pri výstavbe kruhovej križovatky v R. Sobote predĺžili

Zdroj: vobraze.sk