Zbojnícky expres s výletným vláčikom odštartoval sezónu z Rimavskej Soboty + video

Priaznivci nostalgie si prídu dnes na svoje. Odštartovala prvá jazda výletného vláčika OZ Zubačka. Sezónu zahájili jazdou vláčika, ktorá po prvýkrát začala na stanici v Rimavskej Sobote. Výletný vláčik s historickými vozňami smeruje s unikátnou ozubnicovou traťou na Zbojská, kde je nádherná príroda Čertovej doliny. Zbojnícky expres so sebou vezie aj zbojníkov. Záujemcov o jazdu privítal dnes ráno na vlakovej stanici predseda OZ Zubačka Zdenko Lopušný, ktorý jazdu vedie. Súčasťou býval aj historický rušeň, ktorý je však tento rok v plánovanej generálnej oprave.

Ráno na stanici mrholilo, no ľudí to neodradilo. Vozeň nebol uplne naplnený, no vlak ešte zastavuje v Rimavskej Bani, Hnúšti, Tisovci. „Tešíme sa na vašu účasť,“ odkazuje záujemcom Zdenko Lopušný.

Na Salaši Zbojská by mali byť o 10.48 hod. Naspäť sa vracajú o 13.40 hod. Predpokladaný príchod do Rimavskej Soboty je okolo 16.00 hodiny.

Podľa plánu jázd budú premávať do augusta s odjazdom o 8.05 hod., v septembri bude výluka na trati. Sezónne parné vlaky tak pôjdu ešte v dňoch 4.6., 2.7., 16.7., 30.7., 13.8., 27.8. 2022.  Lístky si môžete rezervovať tu.

Výletný vláčik na Zbojská bude štartovať už v R. Sobote. Oprava parného rušňa bude drina
Prvá výletná jazda v tohtoročnej sezóne sa nezadržateľne blíži. Niekoľko miest na vláčiku je ešte k dispozícii

Zdroj: vobraze.sk