Prvá výletná jazda v tohtoročnej sezóne sa nezadržateľne blíži. Niekoľko miest na vláčiku je ešte k dispozícii

Prvá jazda výletného vláčika s historickými vozňami v tohtoročnej sezóne na Zbojská sa nezadržateľne blíži. Už 7.mája odštartuje smerom na Zbojská s unikátnou ozubnicovou traťou. Pôjde len raz denne, ale trasa bude predĺžená. Namiesto Tisovca bude štartovať už v Rimavskej Sobote. Kvôli generálnej oprave parného rušňa budú historické vagóny ťahať motorový rušeň. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol predseda OZ Zubačka Zdenko Lopušný, prvé jazdy budú v spolupráci s BBSK.

„Zatiaľ to vyzerá veľmi dobre, sú ešte nejaké voľné miesta. Máme však už rezervácie lístkov, a to nielen na prvú jazdu. Ľudia majú záujem už aj o ďalšie jazdy v sezóne,“ priblížila Eva Maculová z Rozvojovej agentúry BBSK Banskobystrický kraj turizmus. Agentúra spolupracuje s OZ Zubačka a zakúpila prvé jazdy výletného vláčika na podporu rozvoja turizmu. Zo skúseností si podľa Maculovej ľudia najviac začínajú rezervovať lístky zhruba dva týždne pred prvou jazdou. 

Podľa plánu jázd budú premávať do augusta s odjazdom o 8.05 hod., v septembri bude výluka na trati. Sezónne parné vlaky tak pôjdu v dňoch 7.5., 4.6., 2.7., 16.7., 30.7., 13.8., 27.8. 2022.  Lístky si môžete rezervovať tu.

Termínov je tento rok sedem a vyráža sa už z R. Soboty. „Chceme umožniť túto atrakciu aj ostatným ľuďom z Gemera. Veríme, že sa to osvedčí, a že aj v budúcnosti pôjdeme touto trasou,“ dodala Maculová. Podľa jej slov spolupracujú a podobne si prenajímajú výletné vlaky od viacerých klubov zo Zvolena, Brezna alebo aj mimo kraja. V ponuke majú aj Horehronský expres, Banskobystrický okruh cez 34 tunelov, či Banskú Štiavnicu. Maculová avizuje aj ďalšie rozširovanie či iné zaujímavé alternatívy aj v spojitosti s Lučencom, kadiaľ by mal prechádzať parný rušeň. 

Historický vozeň výletného vláčika premávajúceho na Zbojská bude túto sezónu štartovať v Rimavskej Sobote

Podľa našich informácií zatiaľ Lučenecká samospráva pripravuje jazdu výletným vlakom na trase Balassagyarmat – Lučenec – Balassagyarmat. Jazdu avizujú na 1. mája v spojitosti s otvorením cyklotrás v Lučenci. 

Výletný vláčik na Zbojská bude štartovať už v R. Sobote. Oprava parného rušňa bude drina

Zdroj: vobraze.sk