Sympatická novinárka Michaela sa vydala

Michaela Bendíková

Zobrala si kolegu. Redaktorka TV Markíza Michaela Bendíková, ktorá pripravuje spravodajské reportáže z juhu Banskobystrického kraja, si dnes povedala áno s redaktorom Petrom Zimanom. Markizáci sa zobrali po roku aj pol randenia a svadbu mali v Handlovej. 

Michaela pochádza z Veľkého Krtíša a pre TV Markíza pracuje od septembra predminulého roka. Urobila už viaceré reportáže aj z Rimavskosobotského okresu, naposledy to bol africký mor, preplnené materské školy, či kurióznu krádež auta s falošnými peniazmi.

Romantický príbeh lásky dvoch markizákov sa začal v októbri 2020, keď si Peter pozrel reportáž svojej novej kolegynky Mišky, ktorá sa mu hneď zapáčila. „Pozval teda kameramana Maňa Vladoviča a aj mňa na kávu a zároveň si nakúpil v Lučenci klobásky, ktoré Maňo ospevoval,“ smeje sa Bendíková s tým, že medzi ňou a Peťom preskočila hneď iskra, ale obaja išli na to pomaly.

Po niekoľkých stretnutiach v trojici ju teraz už manžel pozval na rande na Bojnický zámok a v marci na Medzinárodný deň žien ju požiadal o ruku. „Urobil nám video zo spoločných fotiek, do ktorého načítal komentár. Na konci sa nahral a povedal, že nech to vyzerá akokoľvek bláznivo, že ma po 4 mesiacoch žiada o ruku, on si je istý, lebo som to najkrajšie a najmilšie, čo stretol,“ hovorí pre vobraze.sk sympatická tmavovláska.

Ich vzťah by sa dal nazvať aj covid vzťahom, pretože keď sa spoznávali, bolo všetko zatvorené, a tak mohli chodiť len na výlety do prírody. Párik navyše trávil spolu každú voľnú chvíľu, zladili si služby tak, aby pracovali a mali oddych naraz. „Spoznali sme sa asi skôr ako iné páry. Skúsili sme si spolu všetko, či už to bolo pranie, alebo varenie,“ objasňuje Miška, ktorej sa na Peťovi páči, že majú rovnaké názory na život a priority. Navyše vedia, že nie je všetko len o naháňaní sa za peniazmi a vedia sa pochopiť aj po pracovnej stránke.

Po vyše roku od zásnub sa teda televízny pár rozhodol usporiadať svadbu, na ktorú pozvali okolo 90 ľudí, medzi ktorými boli len rodina a priatelia. Sobáš sa odohral v kostolíku v Handlovej a svadobná hostina v penzióne v Bojniciach. „Obaja sme sa na to veľmi tešili. Mali sme stres, že to bude pre nás veľmi emotívne a ako zvládneme prečítať svoje sľuby. No slzy už k tomu patria,“ doplnila Krtíšanka, ktorú manžel videl prvýkrát v svadobných šatách len na obrade. Všetko však dobre dopadlo a mladomanželia sa už tešia na svadobnú cestu, ktorú majú naplánovanú na leto.  

V našom regióne nešlo tento rok o prvú mediálnu svadbu. Približne pred mesiacom sa vydala novinárka denníka Nový čas z Lučenca.

Zdroj: vobraze.sk, foto:  reprofoto TV Markíza, archív Michaela Bendíková 

Pre Markízu pokrýva udalosti Krtíšanka