Herec Žolnír moderoval Dni mesta + foto a video

Cyril Žolnír

Moderovanie Dní mesta Rimavská Sobota bolo pre Soboťana Cyrila Žolníra signálom, že sa po pandemických opatreniach otvára sezóna. Ponuka moderovať štvrtkový program v rámci osláv na Hlavnom námestí ho prekvapila. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol, je rád, že mohol prispieť svojou troškou činnosti a odmoderovať príjemnú akciu.

„Bolo to príjemné. Tešil som sa, že ma oslovili,“ povedal Žolnír a dodal, že v R. Sobote zvykol moderovať akcie ako Vianočná kapustnica či Hurá prázdniny. „Je mi to blízke a už vtedy sa mi to páčilo a hneď som na to teraz kývol,“ dodal. Atmosféra na Hlavnom námestí bola včera veľmi dobrá. „Ľudia si konečne, po dlhom čase užívajú to, že vyšlo aj počasie. Mohli sa stretnúť a po nejakom čase sa oslavujú Dni mesta,“ skonštatoval.

Cyril začal po pandémii hrať opäť v SND a tento rok už boli na festivale v Prahe. „Bolo to veľmi príjemné a vo februári som točil aj jednu časť do seriálu Robin na RTVS,“ priblížil vyštudovaný právnik a herec. Hrá aj na viacerých hudobných nástrojoch. Najlepšie mu to podľa jeho slov ide na saxofóne a veľmi rád hrá na bicích. Zahrať si počas Dní mesta mu nenapadlo, avšak ako neskôr poznamenal, tak pri Sendreiovcoch to mohol vyskúšať. „Hrali sme spolu na jednej svadbe a bolo to super. Takže možno spontánna improvizácia by nebola zlá,“ povedal Cyril, ktorý sa venuje širokému záberu aktivít a živí sa aj ako starejší na svadbách.

„Sezóna začína v máji a končí v polovici októbra,“ spomenul. Podľa jeho slov by však veľmi rád hral aj v ďalších inscenáciách. „Akákoľvek divadelná inscenácia, s akou by ma oslovili a páčila by sa mi, tak by som si rád vyhradil čas. Je to ale veľmi náročné na čas,“ skonštatoval Cyril, ktorého veľkým snom bolo dotiahnuť to do SND, ale rád by si zahral aj v muzikáli. „Pokračujeme aj v divadle La Komika s rozprávkami pre deti. Znovu by sme mali začať hrávať na jeseň,“ avizuje. 

Pracuje v jednej z bratislavských televízií. Na otázku, či ho to láka aj do inej televízie ako je Markíza alebo JOJ odvetil, že ani nie. „To mi zatiaľ úplne vyhovuje, ale nikdy nehovorím že nie. Možno by som vyskúšal aj rádio, čo je trošku iné. Momentálne ma to neláka nikam. To, čo robím, robím dosť široký záber a viacero oblastí, zatiaľ je to v pohode,“ povedal. 

Heľenine oči, Dominika Mirgová i Sendreiovci roztancovali stovky divákov + foto a video

Dni mesta prebiehajú aj dnes. V centre mesta nájdete aj jarmok či kolotoče. Popoludní pokračuje program na Hlavnom námestí a o 20.00 hod. vystúpi ďalší rodák z Rimavskej Soboty Erik Aresta so speváškou Ivanou Poláčkovou. S kamerou sme sa prešli aj po jarmoku. Súčasťou osláv bolo udelenie Ceny primátora na slávnostnom zasadnutí MsZ v Dome kultúry. Zúčastnil sa ho aj predseda NR SR Boris Kollár.

Zdroj: vobraze.sk