Siláčka z R. Soboty vytvorila národné rekordy. Podarilo sa jej to na majstrovstvách Európy

Na majstrovstvách Európy v silovom trojboji sa predstavila vo veľmi dobrom svetle. V Plzni prekonala Patrícia Slížová viaceré slovenské rekordy. Dvadsaťročná siláčka z Rimavskej Soboty súťažila v juniorskej kategórii. Zápolila v hmotnosti do 84 kg, v ktorej sa predviedli dve pretekárky. Slížová obsadila v trojboji výkonom 417,5 kg striebornú pozíciu. Na druhej priečke sa umiestnila v každej z troch disciplín (drep – 177,5 kg, tlak na lavičke 100 kg a mŕtvy ťah 140 kg). Vytvorila tri juniorské národné rekordy (drep, tlak na lavičke a trojboj) a zároveň sa postarala o dva slovenské rekordy v kategórii žien (drep a trojboj). Titul majsterky Európy získala suverénnym spôsobom Sitková z Poľska.

„Záverečná fáza prípravy na ME prebiehala bez problémov. Trénovala som v Rimavskej Sobote pod vedením otca Pavla. Na tú poľskú súperku som nemala, ona je extratrieda, vedeli sme to už dopredu, takže som sa sústredila na moje výkony. Pôvodne nás pritom malo štartovať viac. Chcela som posunúť latku národných rekordov a bola som spokojná s tým, že som vytvorila tri juniorské slovenské rekordy a zároveň dva v kategórii žien. Teší ma, že sa mi to podarilo,“ povedala pre vobraze.sk Patrícia Slížová, ktorá študuje fyzioterapiu na Fakulte zdravotníckych vied UCM v Piešťanoch.

Podľa jej slov dúfa, že by mohla hranicu slovenských rekordov ešte posunúť. „Bola tam rezerva, takže možno by som mohla ešte tieto národné rekordy prekonať,“ poznamenala Slížová, členka PWL – Club Svätoplukovo.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album P. Slížovej, EPF