Sirény sa rozozvučali, hasič si zobral policajtku + foto

Sirény na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote, ktoré sa rozozvučali v sobotu popoludní, ohlásili veľkú udalosť. Hasič si zobral za manželku policajtku. Zagratulovať im prišli okrem najbližších rodinných príslušníkov aj ich kolegovia v uniformách.

Na námestí boli chvíľu odparkované dve veľké hasičské autá, ktoré zaujali aj okoloidúcich s deťmi, pre ktoré sú takéto autá doslovne magnetom. Svadobný obrad bol v rímskokatolíckom kostole, Renáta Lásová a  Michal Kvetko si svoje „áno“ povedali po šestnástej hodine. Na verejnosti potom Michal opakovane prisľúbil, čo povedal aj v kostole. Na nohách mal reťaze, ktoré mu potom nevesta v krásnych šatách nakoniec pomohla sňať. Oporou jej boli hasiči, ktorí svojho kolegu zdvihli do úrovne, aby pohodlne vedela odstrániť kladku.  Pred kostolom zahrali mladomanželom aj heligonkári.

Pár tvoria už dlhšiu dobu. Ako pre vobraze obidvaja povedali, Renča pochádza priamo z Rimavskej Soboty a Michal niekedy býval v Hnúšti, ale vyrastal v Rimavských Zalužanoch, odkiaľ sa neskôr presťahoval do Rimavskej Soboty. Zoznámili sa na hasičskom posedení v bývalej 112ke.

FOTO: Archív maldomanželov v uniformách

„Nikdy nevieme, čo nás počas našich služieb čaká. Takže slová dávaj si pozor, ľúbim ťa, zaznejú pred službou vždy,“ povedali zhodne. Termín svadby im podľa Michala vyšiel podľa jeho predstáv. „Skvelý darček na moje narodeniny,“ poznamenal Michal s úsmevom. Podľa nevesty to bolo v čase, keď im našťastie covid pravidlá umožnili mať na svadbe toľko ľudí, koľko si predstavovali. 

Samotná zábava potom prebiehala v neďalekej obci Veľké Teriakovce. Svadobčania sa veselili na Salaši pod Maginhradom. „Už som tam bol na svadbe, obaja to tam poznáme, páči sa nám to tam, je to blízko, takže to bolo jasné,“ uviedol Michal. V tamojšom humne ich čakali vyzdobené stoly a pripravený veľký tanečný parket. Pri prvom tanci si mladomanželia dali zahrať skladbu Veroniky Strapkovej S tebou. 

Ďakujeme mladomanželom za ich spontánne reakcie a pripájame sa ku gratulantom ešte raz.

Včerajších pár fotiek spred kostola malo na našej facebookovej stránke veľký ohlas. A kam pôjdu na svadobnú cestu? „Určite niekam pôjdeme, zatiaľ ešte presne nevieme, ale to ešte musíme zladiť služby v práci,“ dodáva s úsmevom Renáta. 

 Zdroj: vobraze.sk