Predstavujeme ďalšiu unikátnu knihu z edície Slovensko z neba – Poltár a jeho okolie + súťaž o knihy

Myslíme si, že každý z nás sa v živote zamýšľal nad tým, aké to asi je dívať sa na svet očami vtákov. Pri lete komerčnou leteckou linkou, žiaľ, nemáte príležitosť vidieť viac než nejasné obrysy niečoho, čo pripomína mestá, rieky, lúky či jazerá. Pohľad z vtáčej perspektívy však vnukol myšlienku tvorcom série kníh z edície „Slovensko z neba“. Po okolitých regiónoch a mestách prišiel na rad Poltár a okolie.

Turecký most, kúpalisko, centrum Poltára či okolité obce s kostolmi. Zaujímavosťami regiónu a unikátneho priemyslu sú obsahom viacerých fotografií, ktoré boli zachytené objektívmi zo vzduchu. Pozrieť si ich môžete v pripravovanej fotopublikácii, ktorá má pomôcť nielen rozvoju domáceho cestovného ruchu, ale zároveň zvýšiť povedomie o histórii, kráse a živote tohto malého, no krásneho regiónu.

Ako pre vobraze.sk priblížila projektová manažérka Adriana Drugová, zábery vznikajú priamo v kokpite lietadla a majú napomôcť vzbudiť záujem verejnosti ako o toto mesto, tak aj o jeho okolie. V prípade Poltára ide o zostavenie najzaujímavejších záberov na jeden z najmenších, ale o to príťažlivejších okresov Slovenska.

Poltársky región je už desaťročia známy unikátnym priemyslom, ale i stáročia zachovanými pamiatkami tunajšej bohatej histórie. V tvarovanom údolí riečky Poltarica sa v ňom pevne prepojilo niekoľko bývalých obcí. „Avšak z pohľadu vtákov poltársky región nemá možnosť vidieť každý. Fotopublikácia Poltár a okolie z neba to umožní komukoľvek. Bude ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete – Slovensko z neba,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka. Ako ďalej poznamenal, hlavnou myšlienkou týchto kníh je, aby každá slovenská obec mala knižne vydaný aspoň jeden letecký záber zo svojho katastra. Takže táto kniha nebude len o meste Poltár a známych prírodných zaujímavostiach. Leteckými zábermi sa budú môcť pochváliť aj tie najmenšie obce v poltárskom regióne.

Obsahovať bude viac než stodvadsať záberov
Obdobie, ktoré sme prežívali dlhý čas, ovplyvnili aj možnosti spojené s cestovných ruchom a tým aj spoznávanie krajiny. Letné počasie prichádza a s ním aj otvorené alternatívy, kam sa vybrať na rodinný výlet či za kultúrnym vyžitím. Domáci cestovných ruch je potrebné neustále rozvíjať a napomôcť tomu má aj nová fotopublikácia Poltár a okolie z neba. Vyše stodvadsať leteckých záberov predstaví tento región z pohľadu, aký sa naskytne málokomu. Výhodou je prehľad celého poltárskeho regiónu z neba, prostredníctvom ktorého možno spoznať krajinu, jej zaujímavosti, a tak si naplánovať turistiku či rodinný výlet.

Prezentácia regiónu dvojjazyčne
Letecké zábery na krajinu, rozprestierajúcu sa na juhu stredného Slovenska, budú zoradené podľa ročného obdobia. „Fotografie poltárskeho regiónu budú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o samotnom meste a obciach v jeho okolí, ale aj hodnotnými prezentáciami vybratých inštitúcií a spoločností pôsobiacich v tomto malebnom regióne. Všetky články v knihe, ako aj zaujímavé i poetické popisy k fotografiám, budú v slovenskom, aj v anglickom jazyku. Tak sa fotopublikácia o meste Poltár a jeho okolí dostane distribúciou do rôznych kútov Slovenska i za jeho hranice,“ spresňuje regionálna projektová manažérka Adriana Drugová.

Podľa jej slov, sa na vytvorení ojedinelej publikácie podieľajú aj samosprávy, kultúrne, vzdelávacie a duchovné inštitúcie či regionálne spoločnosti. Tak spoločne vytvoria mozaiku života ľudí v Poltári a jeho okolí.

SÚŤAŽ

V spolupráci s vydavateľom týchto krásnych kníh, spoločnosťou CBS spol, s.r.o. sme pre vás pripravili súťaž. Zapojte sa a získajte aktuálne už vydané publikácie GEMER – MALOHONT Z NEBA a RIMAVSKÁ SOBOTA A OKOLIE. Spolu je v súťaži až 10 publikácií. Šanca, že jedna z nich bude práve vaša, je vysoká.

Podmienky súťaže

1. Pokiaľ ste na sociálnej sieti Facebook, vyhľadajte si náš profil „vobraze.sk“, nájdite tento článok, do komentu napíšte, o akú knihu by ste mali z tejto dvojice záujem a nakoniec príspevku dajte „Páči sa mi to“ a zdieľajte ho.

2. V prípade, že nie ste aktívny na sociálnych sieťach, zaregistrujte sa do nášho newslettra (odoberanie noviniek prostredníctvom emailu), napíšte svoju mailovú adresu a dostávajte tak aktuálne správy medzi prvými. Nájdete ho pri každom článku vpravo. Víťaza vyžrebujeme po uzavretí súťaže 31. júla.

V prípade, že tak učiníte obidvoma spôsobmi, zvyšujete svoju šancu na výhru. Upozorňujeme však, že vyhrať môžete len raz. Držíme vám palce .

Pre registráciu (2) kliknite na Newsletter