Doplnené: V Hrachove zatopilo niekoľko domov. Zasahujú profesionálni i dobrovoľní hasiči + foto

Večerná búrka a prívalový lejak spôsobil dnes večer v obci Hrachovo zatopenie niekoľkých rodinných domov. Pod vodou sú pivnice či garáže. V obci zasahujú dobrovoľní hasiči z Hrachova, Veľkých Teriakoviec i Rimavských Zalužian.

Na mieste sú aj profesionálni hasiči z OR HaZZ Rimavská Sobota. Podľa starostu obce Hrachovo Ondreja Knechtu prívalová voda zatopila si desať domov. Najhoršie sú na tom Ulice Sama Vozára a Osloboditeľov, kadiaľ sa voda liala z kopca.

V Rimavskej Sobote to pred búrkou vyzeralo takto. Podľa našich informácií by mal byť v meste zatopený jeden dom.

Správa bude doplnená.

Doplnené o 18.00 hod.
Podľa slov starostu obce Hrachovo Ondreja Knechtu dnes čistili cestu, priekopy i pivnice. Škody zatiaľ nemal odhadnuté. Prívalová voda prešla cez obec a natiekla do viacerých pivníc rodinných domov, ktoré neboli zabezpečené. Hasiči boli na mieste približne dve hodiny. Ako odporúčajú hasiči, keď má niekto pivnicu pod domom, tak je dobré, aby si preventívne v takýchto prípadoch zebezpečili vrecia s pieskom. „Niektorí obyvatelia už vedia, po povodniach čo sme tu už mali, že keď ide viac vody, tak si na problémové miesta naukladajú vrecia s pieskom alebo zábrany. Keď príde viac vody, aby nevošla priamo do pivnice,“ vysvetlil Martin Babic, zástupca okresného riaditeľa HaZZ Rimavská Sobota.

Zdroj: vobraze.sk