Kokavčanka Stieranková má dve medaily z majstrovstiev Európy v armwrestlingu

Tamara Stieranková (vľavo)

Armwrestlerka Tamara Stieranková z Kokavy nad Rimavicou získala na majstrovstvách Európy dve medaily. Obidve majú bronzový lesk. Obohatila tak svoju zbierku cenných kovov z vrcholných podujatí. Dejiskom májového šampionátu bola Bratislava. Dvadsaťročná Stieranková (AWK Magnezit Revúca) najprv zápolila v kategórii do 23 rokov a v pretláčaní pravou rukou (do 50 kg) si vybojovala bronz. Súboje v jej hmotnosti zvádzalo sedem pretekárok. Pravačka je jej silnejšou rukou. Predstihla ju reprezentantka Turecka a z titulu sa tešila Gruzínka. Mladá Kokavčanka obsadila v zápolení ľavou rukou piate miesto.

V metropole Slovenska však zasiahla Tamara Stieranková do bojov aj v kategórii žien a v pretláčaní ľavou rukou (do 50 kg) si ukoristila bronz. Je to jej prvá medaila z ME medzi seniorkami. V jej váhe súťažilo päť pretekárok. Zlato putovalo do Švajčiarska a striebro do Gruzínska. V zápolení pravou rukou sa umiestnila Stieranková na štvrtej priečke.

„V juniorskej kategórii do 23 rokov budem mať medailové ambície. Veľmi rada by som si však vybojovala cenný kov aj medzi seniorkami,“ uviedla pred kontinentálnym šampionátom pre vobraze.sk Tamara Stieranková.

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB T. Stierankovej