Oždianske serpentíny budú pod záštitou ministra cestovného ruchu a športu

Motoristické preteky pod názvom Oždianske serpentíny sa tento rok budú konať pod záštitou ministra cestovného ruchu a športu. Chýbať by nemala ani elita jazdcov zo Slovenska či divácky obľúbení predjazdci – driftéri. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedol riaditeľ pretekov Roman Pagáč, vybavené majú už všetky povolenia, ale aj iné potrebné podklady pre úspešné podujatie. Zúčastniť sa na ňom má minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi. „Má prísť oficiálne odštartovať prvé ostré jazdy. Bude to aj podpora turizmu v tomto regióne a budú nám pomáhať aj v propagácii podujatia, ktoré bolo minulý rok vyhlásené za najviac bezpečné v rámci kompletného seriálu Slovenskej asociácie motoristického športu,“ priblížil Roman Pagáč, ktorý je športovým komisárom SAMŠ a pri pretekoch automobilov do vrchu pôsobí od roku 1998.

Dvanásty ročník motoristických pretekov sa uskutoční 14. až 16. júna. Trať je dlhá približne 2 850 metrov s prevýšením vyše 200 metrov. Priebeh pretekov má byť rovnaký ako po minulé roky. „Snažíme sa zase doladiť každú jednu vec, aby sme ohľadom bezpečnosti spravili maximum,“ hovorí Pagáč a dodáva, že jedným z lákadiel pre divákov má byť nové stanovište na trati. Ide o nový most na otvorenej cykloceste, z ktorého je dobrý výhľad na trať. Posilnené majú byť aj možností občerstvenia. Najviac ľudí však využíva miesto štartu, keďže sa začína priamo v obci. „Očakávame veľa jazdcov z Čiech, Maďarska, ako aj celej kopcovej elity zo Slovenska. Veríme, že obzvlášť za dobrého počasia sa nám rozrastie štartovné pole a aj divácka návštevnosť,“ hovorí Roman Pagáč.

Pre divákov budú lákadlom aj silné autá a skúsení jazdci. Oždianske serpentíny sú súčasťou majstrovstiev Slovenska, medzinárodných majstrovstiev Slovenska, slovenského kopcového pohára či majstrovstiev Slovenska historických automobilov. V Ožďanoch jazdci môžu zabojovať o dvojnásobnú porciu bodov v rámci ôsmeho a deviateho bodovaného dňa piateho kola deväť kolového seriálu. „V týchto dňoch sa dolaďujú zvláštne ustanovenia, ktoré sú alfou a omegou každého motor-športového podujatia. Tie budú predstavené samostatne, pričom v momente ich predstavenia bude spustené aj prihlasovanie súťažiacich,“ informuje tlačový tajomník pretekov Miro Majláth.

Zdroj: vobraze.sk