Druhú predajňu Lidl majú v R. Sobote otvoriť do konca roka. Reťazec Action mieri do Lučenca

reťazec Action už má predajňu v R. Sobote

V Rimavskej Sobote sa začala v júni výstavba druhej predajne Lidl, ktorá sa bude nachádzať na Hostinského ulici. „Otvorenie druhej predajne potravín Lidl v R. Sobote predpokladáme do konca roka,“ uviedol pre vobraze.sk vedúci úseku komunikácie Lidl SR Tomáš Bezák. Zhotoviteľom výstavby je stavebná spoločnosť Bauska. „Spoločnosť Bauska je náš stabilný partner,“ podotkol. Obchodný reťazec Lidl už má v tomto okresnom meste predajňu na Cukrovarskej ulici. Bude ju však mať aj v Hnúšti. „V súvislosti s plánom vybudovať predajňu Lidl v meste Hnúšťa pracujeme na zabezpečení potrebných povolení a následne začneme výstavbu. Predpokladáme, že sa tak stane v druhej polovici roka,“ priblížil Bezák.

Michal Vacula, vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a verejného obstarávania na hnúšťanskom mestskom úradu informoval na májovom rokovaní mestského zastupiteľstva, že 15. mája nadobudlo právoplatnosť územné rozhodnutie. Stavebné povolenie ešte nebolo vydané.

Action otvorí predajňu v centre Novohradu
Diskontný reťazec Action bude mať predajňu v Lučenci. V súčasnosti má v Banskobystrickom kraji dve predajne, a to vo Zvolene a v Rimavskej Sobote. „V Lučenci plánujeme otvoriť predajňu ešte v tomto roku, konkrétny termín a lokalitu ešte upresníme v dostatočnom predstihu,“ uviedol pre vobraze.sk Boyko Tchakarov, generálny riaditeľ Action na Slovensku.

V R. Sobote môže verejnosť nakupovať v tomto nepotravinovom reťazci od záveru augusta minulého roka. Action konkretizoval, že na Slovensku má už celkovo 22 predajní. Tá na Hostinského ulici v R. Sobote bola otvorená ako deviata v poradí od vstupu tohto reťazca na slovenský trh. Plánuje mať Action predajňu aj v Revúcej, Poltári či v Tornali? „Našou ambíciou je expandovať naprieč regiónmi Slovenska a predstavovať náš jedinečný koncept čoraz väčšiemu počtu zákazníkov. Nové priestory musia byť pre našich zákazníkov pohodlné z hľadiska dostatočne veľkej nákupnej plochy, dobrej dostupnosti a možnosti parkovania. Ak nájdeme vhodné priestory v spomínaných mestách, určite tam budeme uvažovať o expanzii,“ odpovedal Tchakarov.

Zdroj: vobraze.sk