Na otvorení Lidl Čistinky v R. Sobote zarecituje Hevier. Súčasťou programu budú hry a súťaže pre malých i veľkých

Rimavská Sobota je jedným z piatich miest, ktoré patria medzi víťazov prvého ročníka internetového hlasovania v súťaži o Lidl Čistinky. Pri mestskej plavárni pribudne miesto, kde si bude môcť verejnosť zašportovať i oddýchnuť. „Sme veľmi radi, že historicky prvú Lidl Čistinku otvárame v meste Rimavská Sobota už prvého júla. Pripravené budú nielen jednotlivé zóny, ktoré Čistinka ponúka a návštevníci ich tak budú môcť medzi prvými vyskúšať, ale od 10.00 do 16.00 h na návštevníkov čaká aj bohatý sprievodný program: pre deti skákací hrad a maľovanie na tvár, rôzne edukačné aj vtipné hry a súťaže pre malých i veľkých,“ uviedla pre vobraze.sk Martina Sujová, CSR špecialistka z Lidl SR. Ako dodala, básničku zloženú špeciálne pre Rimavskú Sobotu zarecituje jej autor Daniel Hevier.

CSR špecialistka avizuje, že celým programom bude dvojjazyčne v slovenčine aj maďarčine sprevádzať moderátor Pavel Kožuch. Doplnila, že v rámci programu nezvolili vystúpenie žiadnej známej kapely alebo spevákov. „Tento deň patrí obyvateľom Rimavskej Soboty a oni aj budú hlavné hviezdy. Pre tých, ktorí sa odvážia a zúčastnia sa na nami pripravených aktivitách, budeme mať pripravené aj pekné odmeny.“ Podotkla, že si bude možné zakúpiť občerstvenie zo sortimentu Lidla za diskontné ceny.

Martina Sujová ozrejmila, že Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Tri z nich majú rozmer 12 x 12 m, štvrtým je multifunkčné športovisko s výmerou 15 x 15 m. Ako dodala, zabavia sa na nej aj najmenší, pod prístreškom si jedlá pripravené na griloch môžu vychutnať fajnšmekri, workoutovú zónu zas využiť mladí i starší. Na Čistinke sa nachádzajú tiež lavičky a zeleň. Sujová podčiarkla, že im záleží na tom, aby komunity držali spolu a ľudia mali kde aktívne a zmysluplne tráviť voľný čas.

„Pre úspech bolo veľmi dôležité zapojenie a súčinnosť miest i obcí. Ďakujem týmto primátorovi Jozefovi Šimkovi a všetkým zainteresovaným za výbornú spoluprácu. V sobotu prvého júla budeme stáť na mieste, ktoré je krásnym príklad naplnenia očakávaní, s ktorými sme do projektu išli,“ uviedla Martina Sujová a pokračovala: „Občania a naši zákazníci z mesta Rimavská Sobota prejavili veľkú snahu a motiváciu urobiť niečo pre seba, pre svoje mesto. Veľmi nás to teší, pretože týmto projektom chceme prispieť k tomu, aby nielen deti, ale aj tínedžeri, dospeláci či seniori mohli svoj voľný čas tráviť zmysluplne a urobili aj niečo pre svoje zdravie.“

Zdroj: vobraze.sk

V R. Sobote otvoria oddychovú zónu Lidl Čistinka