V R. Sobote otvoria oddychovú zónu Lidl Čistinka

V sobotu prvého júla otvoria v Rimavskej Sobote pri krytej plavárni novú oddychovú zónu Lidl Čistinka. Informuje o tom rimavskosobotská samospráva na svojej webovej stránke. Otvárací ceremoniál má začať o 10.00 hodine. Program by mal trvať do 16.00 h. Nadácia Lidl avizuje aj účasť básnika, prozaika, dramatika, scenáristu či autora literatúry pre deti a mládež Daniela Heviera. Lidl Čistinku začali stavať na jar tohto roka. Obyvatelia tak budú môcť oddychovú zónu využívať už v lete.

K výstavbe bolo potrebný približne 15-árový pozemok. Verejnosť tu nájde priestor aj pre šport, ale aj oddych. Všetky štyri moduly sú navrhnuté tak, aby to tvorili jednotný celok. Je tam hracia plocha pre najmenšie deti, ohnisko a príjemné posedenie v altánku. Podľa avizovaných informácií spoločnosti Lidl sú súčasťou aj prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. Projekt Čistinka je realizovaný Nadáciou Lidl v spolupráci s Lidl SR. K tomu, že sa realizuje aj v Rimavskej Sobote, prispeli tí, ktorí sa zapojili do hlasovania v súťaži.

V Rimavskej Sobote sa už nachádzajú dve detské ihriská Žihadielka od spoločnosti Lidl, ktoré si Soboťania vysúťažili. Pri plavárni minulý rok pribudol aj iný športovo-oddychový areál, ten Soboťania získali v súťaži od spoločnosti Kaufland.

Zdroj: vobaze.sk

V R. Sobote začnú stavať Čistinku od Lidlu