Na kúpalisku v Poltári prestrešujú zatekajúcu terasu. Brány kúpaliska otvoria v júli + cenník

Kúpalisko Poltár


Mestské kúpalisko v Poltári by malo otvoriť svoje brány v júli, pravdepodobne jeho začiatkom. Výškou vstupného na kúpalisko sa včera zaoberali poslanci mestského zastupiteľstva. Podľa odsúhlaseného cenníka vstupné vzrástlo o 0,50 eur na vstup. V prípade, že si návštevníci zakúpia permanentky, ceny vstupného sa pre nich nezmenia a ostanú na cene ako v minulom roku. „Naším cieľom je tiež sprístupniť možnosti rekreácie čo najširšiemu počtu obyvateľov a návštevníkov, a preto sme sa rozhodli ceny ďalších služieb nezvyšovať,“ informuje Jozefína Očenášová z kancelátrie primátora mesta Poltár.

Mestské kúpalisko v Poltári má dva bazény. V minulom roku boli opravené tepelné čerpadlá, v tejto letnej sezóne sa buduje prístrešok na terase, využívať ju budú môcť návštevníci až v budúcom roku.

Mesto urobilo prvý veľký krok k atraktívnejšiemu vzhľadu kúpaliska, ale aj jeho praktickému využitiu. „Vyriešili sme problém so zatekaním terasy, čo by vyžadovalo nemalé náklady a spojili sme to s praktickým vizuálnym zastrešením, ktoré bude do budúcna slúžiť aj k realizácii plánovaného mestského stánku, ktorý bude pod správou technických služieb. Stánok nám na kúpalisku veľmi chýba, nakoľko všetky súčasné sú od už začiatku kúpalisku v roku 2003 v súkromnom vlastníctve, čo pre mesto neprináša nič,“ informoval primátor Peter Sitor. Terasa bude slúžiť návštevníkom kúpaliska v slnečnom ale aj nepriaznivom počasí. Ponúkne priestor, kde si ľudia budú môcť pohodlne posedieť, príjemný tieň a prírodný vánok vytvoria ideálne prostredie pre relaxáciu a získa ešte viac návštevníkov.

Mesto plánuje terasu využívať aj mimo letnej sezóny
Zastrešená terasa bude v budúcnosti využívaná aj mimo letnej sezóny. Mesto má v pláne priestor využívať na organizovanie rôznych podujatí, ako sú letné koncerty, trhy alebo súkromné oslavy, čím sa zvýši využiteľnosť kúpaliska počas celého roka a vytvoria sa nové možnosti využitia. „Veríme, že zastrešenie terasy na kúpalisku je dlhodobá investícia, ktorá sa oplatí,“ dodal primátor.

Samospráva pred otvorením sezóny dokúpila na žiadosť mamičiek aj doplnky pre najmenších do detského bazéna. „Taktiež sa neustále pracuje na nových možných výzvach, či už cez samotné ministerstvá alebo rôzne výzvy, aby mesto mohlo do budúcna priniesť ešte niečo nové. Nakoľko väčšie úpravy a nové prvky na kúpalisku si nevyhnutne vyžadujú aj vyššie investície . Všetko chce ale svoj čas. Verím, že časom získa aj naše kúpalisko štatút vyhľadávaného kúpaliska v okolí,“ predstavil primátor svoje vízie do budúcna.

Zdroj: Tlačová správa mesta Poltár (redakčne upravené)