Rozpočet počíta s investíciami do škôl v okrese R. Sobota

SOŠTAaP

S investíciami do viacerých škôl v okrese Rimavská Sobota počíta schválený rozpočet Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na rok 2022. Na vybudovanie zvislých stien v átriu Gymnázia I. Kraska v Rimavskej Sobote sa ráta so sumou 107 000 eur. Pre vobraze.sk to uviedla vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK Lenka Štepáneková. Ako dodala, na rekonštrukciu podláh v budove telocvične Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej v R. Sobote je v ňom 90 000 eur.

Na rekonštrukciu sociálnych zariadení v budove Strednej odbornej školy obchodu a služieb v R. Sobote a čiastočne v budove Junioru – komplexu je v rozpočte finančné krytie vo výške 110 000 eur, na vybudovanie klimatizácie troch tried v tejto istej škole zas položka 30 000 eur. V prípade tisovskej Strednej odbornej školy rozpočet BBSK ráta so sumou 65 000 eur na vonkajšie ihrisko a v prípade Strednej odbornej školy v Hnúšti ide o 15 000 eur na dofinancovanie kúpy strojov.   

„Položky schválené v registri investícií znamenajú, že BBSK alokoval uvedenú výšku finančných prostriedkov pre menované investície v jednotlivých školách,“ poznamenala Lenka Štepáneková. Zdôraznila, že suma, ktorá je aktuálne uvedená v registri investícií, nie je cenou diela. Ako dodala, jej výslednú cenu určí až verejné obstarávanie a následná zmluva. Hovorkyňa pripomenula, že rozpočet býva spravidla niekoľkokrát do roka aktualizovaný, takže aj tento zoznam sa môže meniť aj dopĺňať.

Bubnovali na škole v R. Sobote aj v Jesenskom. Taký rámus dávno nezažili + video

Zdroj: vobraze.sk