Rimavskosobotské mažoretky získali na majstrovstvách sveta bronzové medaily

Rimavskosobotské mažoretky sa predstavili na majstrovstvách sveta. Tie sa konali v závere uplynulého týždňa v chorvátskom Záhrebe, odkiaľ si zástupkyne súboru Estrella priniesli bronzové medaily. Adriána Holíková a Chiara Kleibanová súťažili ako duo v seniorskej kategórii so žezlom (mace). Holíková, skúsenejšia z tejto dvojice, zápolila s rovnakým náčiním aj medzi sólistkami a obsadila nepopulárne štvrté miesto. „S tretím miestom sme spokojné. Veľmi sa z tohto medailového umiestnenia tešíme. Je to úspech. Bronz bol zrejme maximum, čo sme mohli dosiahnuť. Neviem, či by sme to zatancovali druhýkrát lepšie, aj keď to nebolo ideálne. Pre Chiaru to bola premiéra na svetovom šampionáte a pre mňa druhá účasť na takomto fóre,“ povedala pre vobraze.sk osemnásťročná Adriána Holíková, študentka rimavskosobotskej obchodnej akadémie. Jej partnerka Kleibanová navštevuje SOŠ v Tisovci.

Adriána Holíková mala medzi sólistkami medailové ambície. „Do Chorvátska som cestovala dobre pripravená. Nebola som úplne spokojná s mojím vystúpením. Myslím si, že som to mohla zatancovať aj lepšie. Mrzí ma, že som skončila tesne za medailovými priečkami, ale zároveň som rada, že som prenikla do najlepšej päťky. Konkurencia bola silná. Medzi súperkami, ktoré som predstihla, bola aj úradujúca majsterka Slovenska z Hlohovca. Na národnom šampionáte som skončila za ňou druhá,“ referovala študentka maturitného ročníka, pochádzajúca z Rimavských Janoviec. Ako Adriána dodala, sledovali aj zápolenia v iných súťažných kategóriách a pozreli si centrum Záhrebu.

Na tohtoročných majstrovstvách Slovenska získali Adriána Holíková s Chiarou Kleibanovou titul. Na majstrovstvách Európy v Zadare však tvorila Holíková dvojicu s Emíliou Csankovou a obsadili striebornú priečku. Navyše, Holíková si tam vybojovala medzi sólistkami bronz.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album A. Holíkovej