Estrelly si vybojovali vzácne kovy. Získali nomináciu na súťaž do Chorvátska

Rimavskosobotské mažoretky Estrella sa predviedli na šampionáte v Hlohovci. Po prvý raz sa tanečnej súťaže Kabát cup zúčastnili aj kadetky a najmenšie dievčatá a hneď zožali úspech. Ako ďalej vobraze.sk priblížila vedúca súboru mažoretiek Ivana Pivarníková, na tanečnú súťaž do Hlohovca vycestovali v uplynulých týždňoch dvakrát. Najmladšie dievčatá 12. júna obsadili tri prvé miesta, dva druhé, jedno tretie a jedno štvrté miesto. „ Na súťaže sa dievčatá poctivo pripravovali, cvičili veľa hodín a to nielen počas tréningov, ale aj cez víkendy a prázdniny. Momentálne cvičíme choreografie na Majstrovstvá Európy, trénujeme poctivo každý deň,“ uviedla Pivarníková.

Staršie mažoretky boli úspešné v Hlohovci na prelome mesiacov. Zúčastnili sa majstrovstiev SR v mažoretkom športe. Začiatkom mája si priniesli po jednom prvom a druhom mieste v kategórii mace a za tieto výsledky získali nomináciu na majstrovstvá Európy. Konať sa budú konať chorvátskom Zadare v dňoch 22.- 26. júna. Podľa Pivarníkovej súťažili celkovo so štyrmi choreografiami v kategórii miniformácie s náčiním baton, flag, mace vo vekovej kategórii senior. „Veľké formácie sme z dôvodu veľmi dlhej pandemickej prestávky nestihli do MSR dokončiť,“ poznamenala s tým, že aktuálne prijímajú aj nové dievčatá vo veku od 4 – 25 rokov. Kontaktovať ich môžu v CVČ Relax Rimavská Sobota.

1.miesto- DUO -mace- senior (Chiara Kleibanová, Adriana Holíková )
2.miesto – SÓLO – mace- senior (Adriana Holíková)
6.miesto – MINI – flag- senior (Lenka Ďurčová, Adriana Holíková, Beáta Oravcová a Chiara Kleibanová)
9.miesto – SÓLO- baton – senior (Adriana Holíková)

Umiestnenia KÁBRT CUP

1. miesto – MINI – baton – deti ( S. Kosálová, K. Zajícová, L. Pivarníková, K. Machyniaková, J. Felová, E. Szabóová)
1. miesto – DUO – mace – senior ( A. Holíková, CH. Kleibanová)
1. miesto – VF-klasik- baton – senior (A. Holíková, CH. Kleibanová, L. Durčová, B. Oravcová, N. Lacková, E. Sujová, Z. Sujová, M. Egyudová, L. Petrová, S. Gescheitová)
2. miesto – SÓLO – baton – senior (A. Holíková)
2. miesto – MINI- baton- senior (A. Holíková, CH. Kleibanová, L. Durčová, B. Oravcová
3. miesto – MINI – baton – kadet ( I. Babičová, N. Farkašová, Z. Gregorcová, N. Jánošíková, E. Jekimová, S. Obšelová, A. Széplaky)
4. miesto – SÓLO – baton – kadet ( Ema Sujová)