Mažoretku Adriánu veľmi potešili medaily z majstrovstiev Európy

Prenikla medzi elitu na medzinárodnom fóre. Jej kumšt je nesporný. Robí to, čo miluje. Rimavskosobotská mažoretka Adriána Holíková obohatila svoju zbierku o dve medaily z majstrovstiev Európy. V chorvátskom Zadare si ich vybojovala v seniorskej kategórii. Najprv si ukoristila bronz medzi sólistkami so žezlom (mace). Zakrátko k tomu pridala kov strieborného lesku ako duo s Emíliou Csankovou. Zástupkyne súboru Estrella sa takisto predviedli so žezlom. Obidve medailové umiestnenia znamenajú postup na septembrové majstrovstvá sveta. Ich dejiskom bude Záhreb. „Veľmi sa z týchto medailí teším. V obidvoch prípadoch som sa neubránila slzičkám šťastia, bolo to emotívne. Obe medaily boli pre mňa prekvapením. Považujem ich za moje doteraz najväčšie úspechy,“ povedala pre vobraze.sk Adriána Holíková. Priznala, že predsa len ju o niečo viac potešila bronzová medaila. „Súťažila som totiž sama za seba,“ poznamenala s úsmevom.

Osemnásťročná rodáčka z Rimavských Janoviec už mala skúsenosti so zápolením na kontinentálnom šampionáte. Pred piatimi rokmi si z ME priniesla dve bronzové medaily, keď bola súčasťou väčších formácií.

Na tohtoročných majstrovstvách Slovenska tvorila duo s Chiarou Kleibanovou a získali titul. Na Balkáne však mala inú partnerku. „Chiaru nahradila Emília Csanková. S ňou som tvorila v minulosti dvojicu, takže sme oživili spoluprácu. Vylaďovali sme choreografiu na poslednú chvíľu. Naše vystúpenie však na ME dopadlo veľmi dobre,“ uviedla Holíková.

Úspešné účinkovanie na európskom šampionáte jej dodalo väčšiu chuť do súťaženia. „Mám teraz ešte väčšiu motiváciu,“ zdôraznila. Pred júnovými ME sa vyjadrila, že sa túži aspoň raz znovu predstaviť na majstrovstvách sveta. Miestenku na toto vrcholné podujatie už má vo vrecku. „Moje ambície sú prepracovať sa na svetovom šampionáte na medailové pozície,“ naznačila študentka rimavskosobotskej obchodnej akadémie.

Medzi sólistkami si Adriána vybojovala na majstrovstvách Slovenska v mažoretkovom športe jeden titul. Ukoristila si ho pred tromi rokmi so žezlom. V tomto roku obsadila striebornú priečku.

Venuje sa gymnastike, keďže prvky z nej využíva ako mažoretka. Kondíciu si udržiava aj vďaka behaniu a bicyklovaniu. Medzi jej záľuby ďalej patrí čítanie historických románov. Počúva hudbu, na ktorú sa dobre tancuje. „Som diskotékový typ,“ doplnila. „Venujem sa kreatívnym činnostiam, ako napríklad vyšívaniu a háčkovaniu či foteniu, a to vtedy, keď mám veľa voľného času,“ prezradila Adriána Holíková.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album A. Holíkovej