Na hnúšťanskom gymnáziu zmaturovali poslední študenti

V priebehu školského roka si prevzali gymnazisti na mestskom úrade maturitné stužky

Na Gymnáziu Mateja Hrebendu v Hnúšti zmaturovalo tento týždeň posledných deväť študentov v histórii tejto školy. Päť študentov a štyri študentky boli spolužiakmi v oktáve. „Dnes si prevzali na mestskom úrade všetci maturitné vysvedčenie. Robili sme to tak každý rok. Ústna časť maturitnej skúšky bola pripravená presne tak, ako aj tie predchádzajúce. Rovnako to bolo tiež v prípade študentov. Jednoducho nič by nenasvedčovalo tomu, že je to posledná maturita na tomto gymnáziu,“ povedala pre vobraze.sk riaditeľka Gymnázia M. Hrebendu v Hnúšti Blažena Hrušková. Ako dodala, študenti zmaturovali veľmi dobre. „Písomnú časť maturitnej skúšky urobili z matematiky, slovenského jazyka i angličtiny lepšie, ako bol národný priemer. Veľmi dobre boli študenti pripravení tiež na ústnu časť maturitnej skúšky, dosiahli v nej priemer 1,29. Myslím si, že dali veľmi dôstojnú bodku za existenciou gymnázia,“ uviedla riaditeľka.

Podľa jej slov si všetci maturanti podali prihlášky na vysoké školy a niektorí sú už aj prijatí. Okrem maturantov však iní študenti túto školu v prebiehajúcom školskom roku nenavštevovali. Poslanci Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja na svojom zasadnutí 25. mája schválili vyradenie Gymnázia M. Hrebendu v Hnúšti zo siete škôl a školských zariadení k 31. augustu tohto roka.

„Je smutné, že gymnázium končí. Myslím si, že nielen pre samotné gymnázium, ale aj pre mesto Hnúšťa i pre región, je to škoda. Všetko čo končí, je zlé, ak to bolo predtým fungujúce. Keď to vlastne končí tým, že sme nedostávali možnosť otvoriť prvé ročníky, tak je to ešte horšie,“ skonštatovala Blažena Hrušková.

Hnúšťanské gymnázium má bohatú históriu. Vyučovanie na vtedajšej štátnej meštianskej škole sa začalo prvého septembra 1933.Zdroj: vobraze.sk, foto: Gymnázium M. Hrebendu