Kotol dočasne sfunkčnili, žiaci nastúpili do školy. Otvorili aj špeciálnu triedu

ZŠ P. Dobšinského

Pokazený kotol na Základnej škola P. Dobšinského v Rimavskej Sobote sfunkčnili. Žiaci dnes nastúpili do školy z dištančného štúdia. „Momentálne nám nastúpili všetky triedy, až na individuálne výnimky, ktoré sú v karanténe, choré a tak ďalej,“ priblížila pre vobraze.sk Erika Demková, riaditeľka školy, ktorá má vyše 430 žiakov. Ako dodala, momentálne nemajú žiadnu triedu v karanténe. „Dúfam nám to vydrží,“ podotkla riaditeľka, ktorá bola spokojná s tý, že sa kotol podarilo provizórne opraviť. Náhradné kotly by mali byť k dispozícii začiatkom januára.

ZŠ P. Dobšinského je špecifická aj tým, že má na škole deti s autizmom aj s mentálnym postihnutím. „Online vyučovanie sa u nich nedá veľmi realizovať. To nepripadá do úvahy,“ poznamenala šéfka školy a dodala, že keď je škola uzavretá, tak v takom prípade triedna učiteľka a asistentka deťom pripravia pracovné zadania, úlohy, ktoré s nimi vedia doma robiť rodičia.

Vyučovanie prebiehalo online viac ako týždeň. „Snažíme sa vo veľkej miere. Aj kolegovia sa posunuli v online vyučovaní, ale samozrejme, to nikdy nebude také, aby to nahradilo prítomnosť učiteľa,“ podotkla Erika Demková. V škole tento mesiac dokončili aj projekt ihriska, na ktorý získali financie z participatívneho rozpočtu.

Kotol na škole by mali opraviť provizórne, nový má prísť začiatkom roka

Zdroj: vobraze.sk