Kotol na škole by mali opraviť provizórne, nový má prísť začiatkom roka

ZŠ P. Dobšinského

Havarijný stav s pokazeným vykurovaním na Základnej škole P. Dobšinského v Rimavskej Sobote majú opraviť aspoň provizórne. Samospráva rieši situáciu, keďže pokazený kotol v škole má vyše 20 rokov náhrada by mohla prísť z Nemecka najskôr začiatkom budúceho roka. Podľa slov primátora Jozefa Šimka nemajú iné východisko, ako objednať nové.

„Dnes som podpísal zmluvu o dielo s dodávateľom, ktorý zajtra po dohode objednáva kotly. Situáciu preveroval,“ povedal pre vobraze.sk primátor Jozef Šimko. Ako priblížil, na školskej rade sa dohodli, že pripravia zmluvu o dielo. „Nakoľko ide o krízový stav, nemusím robiť verejnú obchodnú súťaž,“ hovorí a dodáva, že to dajú zatiaľ pozvárať núdzovo. „Je komplet prederavený a treba ho dať dokopy, aby deti mohli ísť do školy, možno na budúci týždeň,“ povedal a dodal, že za takýchto okolností to nemusia predkladať do zastupiteľstva. Zároveň poznamenal, že situácia sa mohla riešiť už v lete, kedy riaditeľka školy žiadala financie na výmenu kotlov a opravu vykurovacieho systému. Predložený návrh na schválenie nebol podľa Šimka v MsZ podporený.

Žiaci prešli na dištančné vzdelávanie od minulého piatku. Podľa slov riaditeľky školy Eriky Demkovej sú vzhľadom na pandemické obdobie schopní relatívne rýchlo prejsť na dištančné vzdelávanie on-line formou. V karanténe mali približne tri triedy. Tento týždeň sa tento počet mal podľa šéfky školy znížiť.

Celá škola v R. Sobote prešla na dištančné vzdelávanie. Dôvodom nie je covid

Zdroj: vobraze.sk