Za Tisovcom namaľovali na novom asfalte čiary. Oprava je dokončená

Cesta I. triedy v Tisovci a vynovený chodník – smer Zbojská

V okolí Tisovca dokončili v uplynulých týždňoch rekonštrukciu niekoľko kilometrového asfaltového povrchu. Nový asfalt je ceste I. triedy medzi Hačavou a Tisovcom, podobne aj medzi Tisovcom smerom na Zbojská.

Na výjazde z Tisovca samospráva robí po pravej strane nad cestou aj chodník. Cesta za Tisovcom má už aj biele vodiace čiary, ktoré označujú krajnicu aj stred cesty. Kvôli zákrutám a bezpečnosti účastníkov cestnej premávky je plná čiara, na ktorej je zakázané predbiehanie. Opravy tak boli ukončené. Ako pre vobraze.sk priblížil Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest, na ceste I/72 boli zrealizované veľkoplošné opravy asfaltového krytu vozovky na dvoch úsekoch v celkovej dĺžke 12,56 kilometra. „Okrem obnovy vodorovného značenia na horskom priechode Zbojská a výmeny skorodovaných zvodidiel sa ďalšia rozsiahlejšia oprava na tomto úseku nepripravuje,“ uzavrel.

Tisovská samospráva v týchto dňoch dokončuje výstavbu I. etapy spomínaného chodníka. Podľa slov primátorky Ireny Milecovej ešte potrebujú dorobiť zábradlie pri vyústení chodníka a terénne úpravy. „Sme závislí od počasia,“ dodala pre vobraze.sk Milecová.

K preklasifikovaniu cesty I/72 v úseku II/531 od Rimavskej Soboty po Tisovec v dĺžke 34,4 km a úsek cesty II/530 (Tisovec – Brezno) v dĺžke 29,7 došlo v roku 2008. Odvtedy bol zrekonštruovaný a rozšírený úsek v horksom teréne smerom na Zbojská. Práce trvali asi 2,5 roka a ukončené boli v závere roka 2015. Podľa zástupcov SSC išlo vtedy o najzložitejšiu akciu v okrese. Na viac ako štvorkilometrovom úseku rozšírenia cesty museli v zložitom horskom teréne Národného parku Muránska planina použiť mnoho objektov a došlo aj k odstrelu brala.

Súvisiace články
V CSM Industry veria, že spolupráca s fínskou spoločnosťou bude úspešná – vobraze.sk
Na ceste I. triedy je niekoľko noviniek, súvisia so zvýšením bezpečnosti – vobraze.sk
Na Offroade v Tisovci zabojovali aj Hajnovicsovci z R. Soboty + foto – vobraze.sk

Zdroj: vobraze.sk