Na Offroade v Tisovci zabojovali aj Hajnovicsovci z R. Soboty + foto

Strmé kopce v okolí Tisovca aj tejto rok pritiahli množstvo offroadových jazdcov z celého Slovenska. Jazdili dva okruhy, smerom na Tŕstie a na Ostrú. Pre verejnosť obľúbenú Dolinku organizátori z domáceho Offroad clubu Tisovec ani tento rok nezorganizovali. Dôvodom boli obmedzenia pre konanie hromadných podujatí kvôli koronavírusu. Autá však boli k nahliadnutiu od začiatku stretnutia v centre Tisovca, kedy prebiehalo ich technické preberanie. V kabínach niekde nechýbali však ani ženy.

Offroad Tisovec je zraz priaznivcov a nie preteky, tvrdia organizátori. V jeho závere sa však odovzdávali ocenenia. Jedno z nich získal aj Attila Hajnovics z Rimavskej Soboty, ktorý jazdil aj spolu so svojím otcom, pravidelným účastníkom podujatí a dlhoročným milovníkom áut. „Jazdili sme za Offroad klub Rimavská Sobota štyria, dvaja boli z okolia Tornale. Mali sme veľmi dobrý zážitok. Organizácia bola do detailov vypracovaná. Ešte som také nevidel. Chlapci sa presúvali, ako podľa hodiniek,“ zhodnotil pre vobraze.sk akciu Gabriel Hajnovics. Jeho syn, dvadsiatnik Attila, jazdil na špeciálne upravenom aute s podvozkom a motorom od Toyoty.

Zvyšok je podľa Hajnovicsa upravené Suzuki. „Spravené je už asi rok. Všetko je tam prispôsobené optimálne na preteky,“ podotkol. On sám jazdil väčšiu „divočinu“, ako sám povedal, auto pripravovali len asi týždeň. „Bolo to narýchlo. Každý mi hovoril, že neverí v dokončenie do Tisovca. Auto nebolo vôbec odskúšané. Ani čelné okno som nemal na bugine, len sieťku. Mne však išlo o jazdenie, synovi išlo aj o výhru. Podarilo sa,“ zhodnotil Hajnovics. Ako priblížil, ich klub už nemá veľa členov. „Každý zo seniorov okolo mňa sa rozutekali, teraz sa juniori sústredia okolo môjho syna,“ dodal.

Tento rok, ako ani ten minulý, nebola nedeľná jazda Dolinkou. Ku trati tam radi chodili diváci, aj celé rodiny s deťmi. „Je to divácky veľmi zaujímavé, chýbalo nám to. Je tam výstup, blato, adrenalín, všetko. Dolinka je ako bonus po súťaži,“ uzavrel Gabriel Hajnovics.
Prostredníctvom objektívu dlhoročného fotografa Milana Slabeja si môžete pozrieť fotogalériu z Offroad Tisovec 2021.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Milan Slabej