Aktualizované : Turbo-okružnú križovatku spustili v jednom pruhu do plnej prevádzky už bez semaforov + video

Približne desaťmesačné dopravné obmedzenia spojené s výstavbou turbo-okružnej križovatky na Sobôtke v Rimavskej Sobote sú na konci. Od pondelka 17. júna majú premávku spustiť do prevádzky bez riadenia semaformi. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol vedúci projektu Ondřej Zeman zo spoločnosti OHLA ŽS, križovatka bude spustená do prevádzky od zajtra, od siedmej hodiny ráno, a to za asistencie polície. Tá vyzýva vodičov k maximálnej opatrnosti a ohľaduplnosti.

Tento týždeň dokončili asfaltovacie práce v poslednom úseku a nastriekali vodorovné dopravné značenia. „Plná prevádzka je spustená o dva mesiace skôr,“ zdôraznil Zeman a dodal, že obmedzenia budú už len čiastočné, a to z dôvodu dokončujúcich prác na zvodidlách, úprave zvážnic, montáže značení a odvozu materiálu. Stavebné práce sa týkajú rekonštrukcie križovatky ciest I/16, I/72 a II/531.

aktualizovanė 16. júna

Skúšobnú premávku spustili do prevádzky už v priebehu dnešného dňa. Autá chodia v jednom jazdnom pruhu, ktorý je vyznačený prenosným dopravným značením. Na každom vjazde je dopravná značka – daj prednosť v jazde. Vo vnútornej časti krohoveho objazdu majú prebiehať ešte dokončovacie práce.

Premávka bola podvečer zatiaľ bez problémov, prvou previerkou bude zajtrajšia ranná špička. Pozrite si krátke video, ako to dnes vyzeralo.

Turbo-okružnú križovatku na Sobôtke v Rimavskej Sobote začali stavať v prvej polovici augusta minulého roka. Práce boli spojené s viacerými dopravnými obmedzeniami i obchádzkami. Práce sťažovala výmena podložia cesty. Práce realizuje spoločnosť OHLA ŽS.

Zdroj: vobraze.sk