Vjazd a výjazd z R. Soboty na Sobôtke otvorili. Vodiči prechádzajú už takmer len po nových častiach kruháča + video

Vo výstavbe turbo-okružnej križovatky na Sobôtke v Rimavskej Sobote došlo k posunu, otvorili dve nové ramená. Sprejazdnených je tak viac nových úsekov križovatky. Vjazd a výjazd z R. Soboty po ceste druhej triedy 531 je tak už plynulejší a vodiči nemusia križovatku obchádzať cez IBV Sobôtka. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil dopravný inžinier z Okresného dopravného inšpektorátu v R. Sobote Peter Lajgút, doprava je presmerovaná už po nových častiach kruhovej križovatky.

„Nech sú ľudia trpezliví, pozorní a riadia sa dopravnými značeniami a zariadeniami. Nech neprechádzajú cez červenú,“ upozornil Lajgút.

Nový vjazd do R. Soboty od Lučenca smer Košice

Dopravu riadia nie tri, ale už štyri semafóry, na každú stranu jeden. Včera podvečer pracovníci striekali aj biele čiary v časti nového asfaltu, nalepili aj žlté usmerňujúce šípky na ceste. Premávka bola presmerovaná vo večerných hodinách.

Smer Košice – Lučenec a aktuálna odbočka do Rimavskej Soboty

Zmena je aj na vjazde z Lučenca do R. Soboty. Vodiči jazdia v príjazdových pruhoch novej časti križovatky. Pôvodnú hlavnú cestu rozoberú, spevnia podložie a položia nový asfalt. Takto postupovali v uplynulých týždňoch aj v časti hlavnej cesty smerom od križovatky na Košice. Pribudlo tam niekoľko vrstiev podložia.

Kvôli prácam je rýchlosť obmedzená na 30 km/h. Po dokončení jazdného pruhu smerom na Lučenec majú cestári dorobiť ešte časť cesty v smere od mesta Hnúšťa.

Čiastočná uzávierka vetvy smer Košice platila od polovice apríla, od dnešného popoludnia nasleduje vetva smer Lučenec. Ako pre vobraze.sk priblížila hovorkyňa Slovenskej správy ciest Jana Lukáčová, úsek hlavnej cesty má byť rekonštruovaný približne do 15.júna a prejazd bude riadený dočasným dopravným značením.

Ukončenie stavby je podľa Lukáčovej naplánované na koniec augusta 2024, kedy sa počíta už aj s dorobením dopravných značení a menších terénnych úprav.

Vjazd a výjazd z R. Soboty na Sobôtke znovu uzavrú. Dôvodom je asfaltovanie. SSC avizuje aj ďalšie ombedzenia

Zdroj: vobraze.sk