Uzávierku cesty pri výstavbe kruhovej križovatky v R. Sobote predĺžili

Avizovaná uzávierka cesty II. triedy, ktorá súvisí s výstavbou kruhovej križovatky v R. Sobote v časti Sobôtka sa predlžuje. Na stavenisku začínajú byť zreteľné napájacie pruhy a urobené sú podľa možností v jednej časti už aj obrubníky. Hlavná cesta I. triedy od Lučenca je prejazdná, avšak v zúženej šírke. Najviac prichádzajúci vodiči čakajú v smere od Hnúšte. Pre lepšie znázornenie sme sa prostredníctvom záberov Roberta Piatrika pozreli na výstavbu pred pár dňami z vtáčej perspektívy. 

Pôvodne mala uzávierka trvať do konca novembra. Dôvodom bol havarijný stav cesty, ktorá bola využívaná aspoň v jednom smere, ako aj ďalšou etapou stavebných prác pri výstavbe turbo-okružnej križovatky. Ako pre vobraze.sk dnes uviedol dopravný inžinier z Okresného dopravného inšpektorátu v R. Sobote Peter Lajgút, uzávera tejto cesty je predĺžená o mesiac, do konca tohto roku. „Oficiálne je to predĺžené aj všetkými inštitúciami,“ povedal Lajgút a upozornil, že obchádzky platia naďalej tie, ktoré boli už avizované a majú platiť do konca výstavby. 

Vjazd do intravilánu mesta Rimavská Sobota v smere od mesta Lučenec a v smere od mesta Hnúšťa je riešený obchádzkovou trasou, t. j. pre osobnú motorovú dopravu (osobné motorové vozidlá) po miestnej komunikácii cez Ulicu Čerenčiansku a pre nákladnú motorovú dopravu (nákladné motorové vozidlá) po ceste III. triedy číslo 2782 cez Ulicu Jesenského. Obchádzková trasa je značená dočasným dopravným značením.

Výstavba turbo-okružnej križovatky na Sobôtke má urobiť prejazd plynulejším a bezpečnejším. V minulosti tu dochádzalo k dopravným nehodám. 

Práce na rekonštrukcii sa začali v prvej polovici augusta. Realizuje ich spoločnosť OHLA ŽS. Stavebné práce sa týkajú rekonštrukcie križovatky ciest I/16, I/72 a II/531. Zmluvná cena diela je s DPH 3 828 000 eur a lehota výstavby dvanásť mesiacov.

Zdroj: vobraze.sk , foto: Robert PIatrik – Dronersteam