Kruhovú križovatku na Sobôtke dočasne sprejazdnili. Cestári i policajti apelujú na zvýšenú obozretnosť vodičov + foto

Výstavba turbo-okružnej kruhovej križovatky na Sobôtke v Rimavskej Sobote napreduje. Dnes sprístupnili doteraz uzavretú časť na vjazde a výjazde z mesta na ceste druhej triedy. Vodiči tak môžu využívať obidva smery na novej asfaltovej časti cesty, avšak podľa dopravných značení prikázaného smeru. Ako upozorňuje polícia, vjazd je povolený dopravným značením len zo strany od Lučenca či Hnúšte. Viacerí vodiči si tak môžu skrátiť cestu do mesta a odbremení sa i jedna z obchádzok, cez obytnú zónu na Sobôtke. Cestujúci od Košíc však aj naďalej musia využívať doterajšie obchádzkové trasy a odbočiť už skôr cez Jesenského ulicu.

Hlavná cesta I. triedy od Lučenca na Košice, ako aj opačne, je prejazdná, avšak v zúženej šírke.
Ako pre vobraze.sk dnes uviedol dopravný inžinier z Okresného dopravného inšpektorátu v R. Sobote Peter Lajgút, upozorňujú vodičov na sledovanie dopravných značení a rýchlosť, ktorá je obmedzená na 30 km/h.

„Aby stihli zareagovať na zmeny v doprave,“ povedal Lajgút a dodal, že ak by sa uzavrela celá cesta, tak by bola obchádzka aj 50 kilometrov. „To by už ľudia vôbec neboli spokojní, preto treba ešte vydržať pár mesiacov, kým sa rekonštrukcia dokončí. Robí sa na etapy odsúhlasené v projekte a stále bude niečo uzavreté. Obchádzky platia naďalej tie, ktoré boli už avizované a majú platiť do konca výstavby,“ uzavrel Lajgút.

Jazdí sa na pôvodnej hlavnej ceste, tú však čaká tiež rekonštrukcia. Podľa cestárov museli v niektorých častiach ísť až do podložia vyše jedného metra, nakoľko nebolo stabilné a podmývala ho voda.

Alternatívou pre vodičov, ktorí sa chcú dostať do intraviláne mesta R. Sobota, naďalej zostáva vjazd v smere od mesta Lučenec a v smere od mesta Hnúšťa je riešený obchádzkovou trasou, t. j. pre osobnú motorovú dopravu (osobné motorové vozidlá) po miestnej komunikácii cez Ulicu Čerenčiansku a pre nákladnú motorovú dopravu (nákladné motorové vozidlá) po ceste III. triedy číslo 2782 cez Ulicu Jesenského. Obchádzková trasa je značená dočasným dopravným značením.

Uzávierku cesty pri výstavbe kruhovej križovatky v R. Sobote predĺžili