Na oždianskych serpentínach zaasfaltovali prepadnutú cestu. Pretekárskou traťou prejde aj autobus

Prepadnutá cesta na oždianskych serpentínach je opravená a nanovo zaasfaltovaná. Na blížiace sa preteky do vrchu tak cesta nebude obmedzovať organizátorov motoristického podujatia. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil starosta obce Ján Matej, sú tam ešte značky, lebo nie sú namaľované čiary, ale asfalt je už v poriadku. „Pracovníci Slovenskej správy ciest to už spravili, ako to mali spraviť. Už to nie je len zasypávané. Je tam oporný múr ukotvený lanami,“ priblížil starosta a dodal, že úsek bol v zime spravený provizórne a pred mesiacom vybrali asfalt a nanovo to všetko teraz utlačili ešte raz, zabetónovali a dali na to koberec. Problém s prepadávajúcou sa časťou vozovky sa opakoval od roku 2021. Minulý rok tento úsek jazdci obchádzali spomaľovačmi.

Motoristické preteky, ktoré sú naplánované na 17. a 18. júna, by tak nemalo nič obmedziť. „Obec je naďalej spoluorganizátor podujatia a takisto dodávame dobrovoľných hasičov k licencovaným traťovým komisárom, čo bude tohtoročná novinka. Posledné povolenia už vybavujeme,“ doplnil starosta. Zároveň poznamenal, že autobusové spoje nebudú obmedzené a cestujúci do Oždian v týchto termínoch pôjdu cez pretekársku trať a budú si tak môcť vychutnať netradičnú jazdu a divákov na trati. „Preteky prerušíme a sprievodné vozidlo prevedie autobus celou traťou, aby spoj nemeškal,“ dodal Matej.

Pôjde už o jedenásty ročník motoristického podujatia. Ponesie staronový názov Oždianske serpentíny. Tento rok ho bude organizovať nový riaditeľ Roman Pagáč, ktorý nahradil na tejto pozícii Jána Lachkého. Ten ako 73-ročný vlani oznámil, že jubilejné desiate preteky budú jeho záverečné a podľa jeho slov prenecháva miesto mladším kolegom.
Roman Pagáč je traťovým komisárom SAMŠ a pri pretekoch automobilov do vrchu pôsobí od roku 1998.

Problémový úsek cesty pred asfaltovanim

Preteky sú súčasťou majstrovstiev Slovenska, medzinárodných majstrovstiev Slovenska, slovenského kopcového pohára či majstrovstiev Slovenska historických automobilov. Jazdia sa na trati dlhej 2 850 metrov s prevýšením vyše 200 metrov.

Zdroj: vobraze.sk