Oždianske serpentíny začnú písať novú históriu. Taktovku preberie nový riaditeľ

Motoristické preteky v Ožďanoch prinesú tento rok novinky. Podujatie bude mať staronový názov Oždianske serpentíny. Majú nového riaditeľa Romana Pagáča, ktorý nahradil na tejto pozícii Jána Lachkého. Ten ako 73-ročný vlani oznámil, že jubilejné desiate preteky budú jeho záverečné a podľa jeho slov prenecháva miesto mladším kolegom. Jedenásty ročník motoristických pretekov sa má uskutočniť 17. a 18. júna.

„Čo sa týka organizovania, tak preteky boli doteraz vždy perfektne spravené. Aj odteraz budú,“ avizuje pre vobraze.sk nový riaditeľ pretekov Roman Pagáč, ktorý je traťovým komisárom SAMŠ a pri pretekoch automobilov do vrchu pôsobí od roku 1998. „Často som chodieval na preteky v Ožďanoch, pomáhal som tam,“ dodal riaditeľ. V posledných rokoch organizoval podujatia na Pezinskej Babe či Ostrú Lúku.

Občerstvenie bude podľa šéfa pretekov v réžii domácich potravín či služieb. „Pani v potravinách sme nahovorili, aby spravila bufet,“ dodal. Aj keď sú preteky dobre nastavené, avizuje isté malé zmeny. „Na stanovištiach budú aj licencovaní komisári. Na každej zákrute jeden,“ hovorí Roman Pagáč, podľa ktorého k nim priradia aj dobrovoľníka či dobrovoľného hasiča. Takáto kombinácia má pomôcť v rýchlemu a odbornémo zásahu v prípade nehody, na druhej strane sa možno niečo dobrovoľníci priučia.  

Preteky sú súčasťou majstrovstiev Slovenska, medzinárodných majstrovstiev Slovenska, slovenského kopcového pohára či majstrovstiev Slovenska historických automobilov. Jazdia sa na trati dlhej 2 850 metrov s prevýšením vyše 200 metrov. Trať má vyše 20 zákrut. Šírka trate je osem metrov a v jednom úseku bola vlani šírka znížená na štyri metre kvôli poškodenej krajnici. Tá by podľa informácií riaditeľa mala byť na preteky už opravená.

Zdroj: vobraze.sk