Medzi R. Sobotou a Lučencom pribudne autobus. Kraj pridal ďalšie spoje aj za štátom zrušené vlaky

Vjazd do mesta Rimavská Sobota v smere od Lučenca. Cesta I. triedy.

Od nedele 5. marca príde k zmene cestovných poriadkov na 34 linkách prímestskej autobusovej dopravy v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Župa vyhovela požiadavkám verejnosti, nové spoje pribudnú aj ako náhrada za štátom zrušené vlaky.

Cestujúcu verejnosť čakajú od nedele 5. marca viaceré zmeny v cestovných poriadkoch prímestských autobusov. Tie sa týkajú 34 liniek a Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) k nim pristúpil na základe požiadaviek zamestnávateľov, starostov i samotných cestujúcich.

„Nový autobusový spoj pribudne v pracovných dňoch z Lučenca o 21:30 do Fiľakova, ako náhrada za zrušené vlakové spojenia na tejto trase po 20. hodine. Tiež pribudne spoj na trase Rimavská Sobota – Lučenec v nedeľu, s odchodom z Lučenca do Rimavskej Soboty o 15:05. Späť pôjde z Rimavskej Soboty o 16:00 s príchodom do Lučenca o 16:40, kde bude zabezpečený prípoj na spoj o 16:50 do Banskej Bystrice,“ hovorí Miroslav Vyka, riaditeľ odboru verejnej dopravy Úradu BBSK.

Hovorí vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková.

Novovytvorené autobusové spojenie vznikne podľa jeho slov aj na trase Hnúšťa – Zvolen cez Kokavu nad Rimavicou, kde bola vytvorená nadväznosť cez víkendy, s odchodom o 16:05 z Hnúšte a príchodom 18:25 do Zvolena. Zavedený bude aj nový spoj z Beluja o 5:12 k doplneniu spojenia do Banskej Štiavnice aj počas školských prázdnin.

„K väčším úpravám došlo na linkách 601458, 605402 a 610413 k doplneniu obsluhy zamestnávateľa Continental Automotive Systems Slovakia. S tým súvisia aj úpravy na linke 601457 medzi Banskou Bystricou a Zvolenom,“ doplnil Miroslav Vyka.

Okrem vyššie uvedených zmien došlo v cestovných poriadkoch ostatných autobusových liniek prevažne k zmenám časových polôh spojov, preto cestujúcim odporúčame, aby si pred cestou svoje spojenie overili v cestovnom poriadku.

K niektorým zmenám príde aj v prípade osobnej vlakovej dopravy, na základe objednávky ministerstva dopravy bude zavedený nový nedeľný vlak R 863 Zvolen 5:16 – Banská Bystrica 5:43 a vlak R 860 Banská Bystrica 20:12 – Zvolen 20:35, ktorý bude premávať denne.

Zdroj: tlačová správa BBSK, Lenka Štepáneková