Za volantom autobusu v R. Sobote už nejazdí len jedna žena

V okrese Rimavská Sobota už nejazdí za volantom autobusu SAD Lučenec len jedna žena. Má už kolegyňu. Ako pre vobraze.sk uviedol riaditeľ SAD Lučenec Vojtech Kupka, po výberovom konaní mohli rady šoférov rozšíriť o ďalšiu príslušníčku nežnejšieho pohlavia. „Navyše, teraz priberáme jednu vodičku aj v Lučenci,“ priblížil aktuálne riaditeľ a dodal, že v obidvoch okresoch tak za volantom ich autobusov budú jazdiť po dve ženy. „Teší ma, že o túto prácu prejavili zvýšený záujem ženy. Ukázalo sa, že táto práca môže byť atraktívna aj pre ne. Každý záujemca o prácu vodiča má šancu, keď prejde kritériami výberového konania,“ priblížil. Podľa jeho slov majú s vodičkami dobré skúsenosti. 

Vidieť šoférku autobusu bola doteraz rarita. V okrese Revúca však podľa riaditeľa vodičku stále nemajú a takéto spestrenie by radi privítali aj v tejto lokalite. V Rimavskej Sobote pravidelne jazdí Marianna Repková. * Ako pre vobraze.sk uviedla, je rada, že má kolegyňu a túto prácu odporúča ženám aj naďalej. Ľudia, ktorí ju poväčšine poznajú, tvrdia, že má šoférovanie v krvi a je príjemným spestrením ich cesty. Ona to však za senzáciu nepovažuje, nakoľko pochádza z rodiny, kde jej otec robil dlhé roky s autobusmi v nákladnej doprave.

  • 25. augusta – aktualizované meno vodičky SAD Lučenec Mariana Repová na Marianna Repková. Za nepresné uvedenie mena sa ospravedlňujeme.

Zdroj: vobraze.sk