Na rimavskosobotskú pobočku daňového úradu prešli niektorí zamestnanci z Revúcej

Na rimavskosobotskej pobočke Daňového úradu Banská Bystrica pracuje aktuálne 52 zamestnancov. Pre obraze.sk to uviedla hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská. „Pobočka v Rimavskej Sobote nemá centrálne vedenie. V zmysle vnútornej organizačnej štruktúry sa pobočka daňového úradu v Rimavskej Sobote vnútorne člení na jednotlivé oddelenia, ktoré sú riadené príslušnými vedúcimi zamestnancami. Činnosť, riadenie a kontrolu zastrešuje riaditeľ daňového úradu na krajskej úrovni,“ ozrejmila. Podľa vyjadrenia Martiny Rybanskej finančná správa v súčasnosti neplánuje sťahovanie rimavskosobotskej pobočky do iných priestorov.

K prvému decembru minulého roka došlo k optimalizácii vybraných kontaktných miest daňových úradov a tá sa dotkla aj kontaktného miesta v Revúcej. Tam už nie sú poskytované služby klientom. Rimavskosobotská pobočka daňového úradu tak rieši regionálne aj okres Revúca. „V zmysle organizačnej zmeny prešli niektorí zamestnanci z kontaktného miesta v Revúcej na pobočku daňového úradu v Rimavskej Sobote,“ dodala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR.

Martina Rybanská ďalej uviedla, že sa v súčasnosti kontakt s finančnou správou zo strany daňovníkov uskutočňuje zväčša elektronicky. Osobná návšteva daňového úradu, respektíve pobočky sa spája najmä s podávaním daňových priznaní daňovníkmi, ktorí nekomunikujú elektronicky. „Vedenie finančnej správy zabezpečilo v čase náporu, teda najmä v období podávania daňových priznaní preberanie daňových priznaní k dani z príjmov za rok 2022 na Mestskom úrade v Revúcej – v dňoch od 29. marca do 31. marca v čase od 08:00 do 16:00 h,“ informovala hovorkyňa.

„Dávame do pozornosti aj možnosť podať daňové priznanie na ktoromkoľvek daňovom úrade v rámci Slovenska, prípadne ho zaslať poštou. Potrebu konzultácie je možné z pohodlia domova riešiť telefonicky cez call centrum 048/4317222,“ avizuje hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR.

Zrušili pobočku Colného úradu v Rimavskej Sobote

Zdroj: vobraze.sk