Cestu pri Bátke zatiaľ neuzavrú. Dnes kontrolovali obchádzku

Plánovaná obchádzka má viesť cestou III. triedy cez obec Radnovce

Cestu medzi Bátkou a Figou v okrese Rimavská Sobota v stredu neuzavrú. Vyplýva to zo záverov dnešného stretnutia, ktorému predchádzala kontrola obchádzky medzi obcami Bátka až Rimavská Seč. Cestu kontrolovali zástupcovia doravného inšpektorátu či zástupcovia realizátora stavby. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedol starosta obce Radnovce Aladár Bari, ktorý sa neskoršieho stretnutia zúčastnil, ako obec dali voči presmerovaniu dopravy námietky aj záporné stanovisko. „Cesta patrí pod BBSK a majú odtiaľ povolenie. Povedali nám na rovinu, že aj tak začnú, len to nebude zajtra, ale niekedy koncom budúceho týždňa,“ povedal Bari.

Počas tejto doby by malo dôjsť k úprave projektu. Starosta Radnoviec s približne tisíc obyvateľmi si podľa jeho slov nevie predstaviť, ako u nich na ceste III. triedy, bez chodníkov a priechodu pre chodcov, bude jazdiť doprava medzi Bratislavou a Košicami.

„Na jednom ťahu máme školu, škôlku, obecný úrad, autobusové zastávky a chcú z toho spraviť hlavný ťah,“ skonštatoval a dodal, že spolu s ostatnými starostami sa obávajú kolapsu dopravy v prvých týždňoch. Ako poznamenal, rýchlosť mimo obce bola podľa návrhu znížená, no v obci by chceli znížiť rýchlosť aspoň na 30 kilometrov. Problém vidí aj vo vypínaní pouličného osvetlenia kvôli šetreniu obecného rozpočtu, či poškodeniu cesty a domov.

Stretnutie zainteresovaných strán bolo dnes v R. Seči. Zúčastnili sa ho starostovia a zástupcovia dotknutých obcí, dopravný inšpektorát, ako aj zástupcovia firmy, ktorá bude realizovať stavbu.

Problémový most na ceste I. triedy pri obci Bátka

K úplnej uzávierke viac ako štvorkilometrového úseku cesty I. triedy medzi obcami Bátka a Figa malo dôjsť od stredy 3. augusta. Obchádzka sa má týkať osobných áut aj kamiónov. Potrvať má niekoľko mesiacov, do konca novembra. Ako včera informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, dôvodom úplnej uzávierky cesty I/16 je sanácia mostného objektu ponad vodný tok (Blh) za obcou Bátka pri autobusovej zastávke v smere na Košice. Obchádzková trasa má viesť obojsmerne v obciach Bátka, Radnovce, Rimavská Seč, Číž, Abovce, Kráľ, Riečka v smere na Tornaľu.

Zdroj: vobraze.sk